Kollár o fotke s motorkármi, ktorí podporujú Putina: Už by som to nespravil

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Pozdvihnutie vyvolala nedávna fotografia predsedu parlamentu Borisa Kollára so slovenskými členmi motorkárskeho klubu Noční Vlci, ktorí podporujú ruského prezidenta Vladimira Putina. Kollár neskôr uviedol, že už by to nespravil.

Predseda NR SR a predseda hnutia Sme Rodina Boris Kollár sa 4. apríla pri oslavách oslobodenia Bratislavy sovietskou armádou odfotil s motorkármi z klubu Noční Vlci. Ide o klub, ktorý vznikol v Rusku a je známy podporou ruského prezidenta Vladimíra Putina či podporou anexie Krymu.

Boris Kollár neskôr na tlačovej konferencii s prezidentkou Zuzanou Čaputovou vysvetlil, že nevedel, o koho ide. „Nekontrolujem občianske preukazy ľudí, ktorí sa so mnou chcú fotiť,“ uviedol predseda parlamentu.

Vraj by to už nespravil

Osobne mu táto fotka nevadí, avšak nechce štiepiť jednotu vlády v zahraničnopolitických otázkach. Preto by to už druhýkrát nespravil. „Ctím si jednotnú líniu zahraničnej politiky,“ dodal predseda Sme Rodina.

Tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS) pre Denník S uviedol, že akceptuje vyjadrenie predsedu NR SR.

„Verím tomu, že keby vedel [o koho ide, pozn. red.], táto fotografia by nevznikla,“ dodal štátny tajomník.

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...