Premiér nemá páru o riadení štátu. Potrebujeme krok vpred a nie vzad, tvrdí Drucker

Tomáš Drucker (Zdroj: SITA)

Krok späť a bez plánu na obnovenie hospodárstva či pracovného trhu. Tak hodnotí nedávne vyhlásenie novej vlády o zákaze pohybu občanov cez sviatky bývalý minister Tomáš Drucker. Podľa neho je potrebné, aby sme sa naučili s koronavírusom žiť, pretože skôr ako o rok sa nám ho nepodarí kompletne zbaviť. Musíme preto opäť naštartovať ekonomiku a postarať sa o občanov Slovenska.

Bývalý minister zdravotníctva a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker kritizoval na sociálnej sieti súčasného premiéra Igora Matoviča. Vidí to tak, že Matovič nevie riadiť krajinu a namiesto kroku vpred pri zvládaní súčasnej pandémie a krízy robíme krok vzad.

Áno, myslím si, že súčasný premiér nemá páru o riadení štátu a najmä nevie čo je to prevziať zodpovednosť. Nemá rád zodpovednosť, on chce byť zaujímavý, má rád kameru,“ píše v úvode svojho príspevku na sociálnej sieti Drucker.

Predsedu OĽaNO hodnotí tak, že má rád prvoplánové nezmysly, rád sa fotí a sľubuje mnohé veci, na ktoré potom aj zabudne. Bývalý minister však podotýka, že toto nie je až tak dôležité ako to, aby Slovensko spravilo dobrý ‚druhý krok‘ v boji s koronavírusom.

🙏🏼 NAOZAJ NEMÁME NAVIAC AKO NA VYHRÁŽKY A TOČENIE SA OKOLO STRACHU?Nepíšem príspevky pretože mám potrebu kritizovať…

Gepostet von Tomáš Drucker am Montag, 6. April 2020

Krok späť

Tento krok dva podľa predsedu Dobrej voľby okolité krajiny ako Česko či Rakúsko už zvládli. Slovensko však v dôsledku nedávnych opatrení o obmedzení pohybu občanov počas veľkonočných sviatkov zaradilo spiatočku.

„Treba začať akceptovať fakty,“ hodnotí Drucker a vysvetľuje, že sa s vírusom budeme musieť naučiť žiť. Je totiž rozšírený po celom svete a tak to ostane aj nasledujúce mesiace, pokiaľ nepríde vakcína. A tá nebude pripravená a rozšírená skôr ako o rok.

Považuje za prirodzené, že hygienické a bezpečnostné opatrenia ostanú na mieste. Musíme však začať myslieť aj na to, aby Slovensko mohlo naďalej fungovať napriek týmto opatreniam.

Matovič neverí občanom

„Podpora podnikateľského sektora (to čo predstavila vláda nebude fungovať – ak má niekto nulové tržby a bude ich mať, určite radšej prepustí zamestnanca ako si pýtať peniaze od štátu,” hodnotí bývalý minister a podotýka, že potrebujeme takú podporu domáceho hospodárstva, ktorá bude aj naozaj funkčná.

Ďalej potrebujeme aj podporu domáceho pracovného trhu či plán sociálnej pomoci alebo plán financií. Naopak, čo nepotrebujeme je podľa Druckera zákaz vychádzania či vojakov v uliciach.

„Vďaka disciplíne, trpezlivosti a solidarite všetkých ľudí máme pomerne dobré výsledky v boji so šírením koronavírusu. A to aj za cenu veľkých nákladov rodín, živnostníkov a celého štátu,“ píše.

Drucker to hodnotí tak, že Matovič, napriek doterajším dobrým skúsenostiam, občanom Slovenska neverí a ‚pre istotu‘ na nich pošle armádu a políciu. „Pred mesiacom dostal dôveru ľudí, dnes im neverí,“ zakončuje predseda Dobrej voľby.

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..