Správa sa ako sebestredný trtko, z ministrov si spravil pozadie, komentuje Draxler

Juraj Draxler (Zdroj: SITA)

Slovensko je vraj jednou z mála krajín, kde si premiér v súvislosti s koronavírusom pýta tak obrovskú pozornosť. Igor Matovič sa vraj správa sebestredne, zaberá priestor kompetentným predstaviteľom a z ministrov si robí pozadie. Myslí si to bývalý minister školstva.

Jedna z charakteristík komunikácie medzi štátom a verejnosťou ohľadom nových správ súvisiacich s pandémiou koronavírusu je, že sa točí najmä okolo jedného človeka – premiéra Igora Matoviča.

Na túto skutočnosť včera implicitne upozornil aj niekdajší šéf rezortu školstva Juraj Draxler. Ten podľa vlastných slov sleduje v týchto časoch vládne vystúpenia nielen zo Slovenska, ale aj z Rakúska, Francúzska, Veľkej Británie, Česka a Bulharska, ale s podobným správaním sa ešte nestretol.

„Z týchto krajín len jedna ma premiéra, s prepáčením, sebestredného trtka, ktorý si monopolizuje drvivú väčšinu komunikácie pre seba,“ kritizuje ostro exminister Draxler.

Matovič podľa neho oznamuje úplne všetko a aj to, čo štandardne v iných krajinách ľuďom komunikujú úrady alebo iní kompetentní členovia vlády. „Z iných ministrov si nedôstojne robí pozadie na svoje siahodlhé vystúpenia,“ hodnotí autor.

K záveru svojho krátkeho príspevku tiež pripomenul, že tento týždeň bude prvýkrát v histórii Slovenska na občanov nasadená vlastná armáda. „Toto je naozaj nutné?,“ pýta sa.

Pravidelne sledujem vládne vystúpenia k bojom s koronavírusom v šiestich krajinách: Slovensko, Rakúsko, Francúzsko,…

Gepostet von Juraj Draxler am Montag, 6. April 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..