Šeliga reaguje na Matoviča: Rešpektujem, ale nerozumiem

Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

Prísnejšie opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19 na Slovensku, ktoré predstavila vláda pod vedením premiéra Igora Matoviča sa nestretli s pochopením verejnosti, ale ani niektorých koaličných partnerov. Svoje nesúhlas s opatreniami vyjadril napríklad bývalý organizátor protestov Za slušné Slovensko a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Dodal však, že rozhodnutie rešpektuje, ale nerozumie mu.

Krízový štáb odporučil premiérovi, aby v rámci zachovania pomerne nízkych čísel nákazy koronavírusom vyzval ľudí na zotrvanie doma aj počas veľkonočných sviatkov. Odporúčanie však podľa Matoviča ľuďom nestačilo a na základe rady od krízového štábu predseda vlády pre istotu zakázal ľuďom prekročenia hraníc okresov, v ktorých bývajú.

Obmedzenie platí od pol noci 8. apríla až do konca 13. apríla. V tomto čase môžu ľudia chodiť len na nevyhnutné nákupy potravín a podobne, ale nesmú opustiť svoj okres. Dodržiavanie nariadenia bude u nás spolu s políciou kontrolovať aj armáda, zatiaľ čo v susednom Česku či Rakúsku, kde je oveľa viac prípadov nákazy, už uvažujú o zmierňovaní opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Po zmierňovaní opatrení volajú aj zástupcovia zasiahnutého podnikateľského sektora, veľkých firiem zamestnávajúcich státisíce Slovákov aj zamestnanci samotní. Aj koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) tvrdí, že nechápe, prečo vláda sprísňuje opatrenia.

Rešpektujem, ale nerozumiem

Podľa Šeligu zabrali preventívne opatrenia v kombinácii s nasadením zdravotníkov, hasičov aj bezpečnostných zložiek, ako aj príkladná disciplína obyvateľov a medziľudská solidarita.

Podpredseda strany Za ľudí zdôrazňuje, že plne podporuje apel kompetentných expertov, aby Slováci aj počas Veľkonočných sviatkov udržali existujúce preventívne opatrenia, vysokú mieru našej disciplinovanosti a na minimum obmedzili cestovanie a priateľské či rodinné stretnutia.

„Kým však opatrenia fungujú a majú konkrétne výsledky nevidím zmysel v tom, aby sme ich pritvrdzovali a vymýšľali nevykonateľné obmedzenia, ktoré by ľudí len miatli a vyvolávali paniku. Som právnik, ale priznám sa, že keď som si pozrel čo dnes schválila vláda (a s akými výnimkami), tak si naozaj neviem predstaviť, ako sa to dá vykonať v praxi. Niekedy netreba nič viac ako výzvu, či apel na zdravý rozum a solidaritu k spoluobčanom,“ myslí si Šeliga.

V závere svojho statusu Šeliga dodáva, že na jednej strane síce rešpektuje rozhodnutie vlády o rozšírení núdzového stavu, no na druhej strane je tu jedno veľké ale.

„Ako právnik chcem upozorniť, že sa dostávame na hranu. Obávam sa, že sme na hrane právne, z hľadiska obmedzovania práv a slobôd, ale aj zrozumiteľnosti a vykonateľnosti v praxi,“ varoval poslanec strany Za ľudí.

Šeliga dodal, že rovnako nerozumie ani tomu, či Slováci naozaj potrebujú v uliciach ďalších 1500 vojakov. Tí majú polícii pomôcť strážiť dodržiavanie nariadenia vlády, ktoré má platiť počas veľkonočných sviatkov.

REŠPEKTUJEM, ALE NEROZUMIEM Slovensko zatiaľ boj s ochorením COVID-19 zvláda nad všetky očakávania. Zabrali…

Gepostet von Juraj Seliga am Montag, 6. April 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..