Som ochotný stratiť aj toho posledného voliča, hovorí premiér Matovič

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Nebude to populárne, ale treba chrániť životy ľudí, komentuje Matovič nové obmedzenia pohybu, ktoré včera schválila vláda. Počas veľkonočných sviatkov totiž ľudia nebudú môcť navštíviť svoje rodiny, ak bývajú v inom okrese. Premiér je podľa svojich slov ochotní stratiť všetkých voličov, ak to zabezpečí bezpečnosť národa.

Slovenská vláda včera schválila obmedzenie pohybu občanov počas veľkonočných sviatkov. Od polnoci 8. apríla až do konca 13. apríla tak bude platiť zákaz vychádzania, dohliadať na jeho dodržiavanie bude aj armáda. V prípade porušenia tohto zákazu hrozí pokuta 1 500 eur.

Premiér Igor Matovič si uvedomuje, že toto rozhodnutie nebude populárne. Viem, že mi to mnohí, aj naši voliči, spočítajú a mnohí politici ho budú voči mne zneužívať,“ píše v príspevku na sociálnej sieti. Dodáva však, že si aj tak stojí za týmito opatreniami.

Na ceste domov … po dni, kedy sme prijali ťažké rozhodnutie. Viem, nie je populárne pre mnohých. Viem, že mi to mnohí,…

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 6. April 2020

Rozhodnutie odborníkov

Podľa Igora Matoviča nejde o jeho nápad a o tomto opatrení mali rozhodnúť slovenskí epidemológovia a imunológovia.

„Lebo si nemôžeme dovoliť žiaden risk … lebo chrániť životy ľudí je moja absolútna priorita a som ochotný pre ňu stratiť aj posledného voliča,“ dodáva predseda OĽaNO.

Výnimky zo zákazu budú predstavovať cestu do práce, podnikanie, či nevyhnutné nákupy ako potraviny a lieky. V rámci okresu bude tiež stále možné ísť do prírody. Špeciálne pravidlá budú platiť pre dve najväčšie slovenské mestá Bratislavu a Košice, ktoré ich obyvatelia nemôžu opustiť.

Premiér Matovič avizoval, že uvoľnenie opatrení nepríde ani po Veľkej noci. Susedné krajiny, ako napr. Česko a Rakúsko, ktoré majú viac nakazených ako Slovensko, pritom ohlásili postupné uvoľňovanie opatrení proti šíreniu sa pandémie.

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...