Srbi majú problém. V belehradskej nemocnici sa nakazilo takmer 70 zdravotníkov

Srbskí vojaci chystajú postele pre nakazených - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V nemocnici v Belehrade, špecializovanej na kardiovaskulárne choroby, sa nakazilo koronavírusom 67 zdravotníkov, z toho 11 lekárov. Vírus potvrdili aj u deviatich pacientov. Všetkých presunuli do inej nemocnice v srbskom hlavnom meste.

Ide pritom už o druhé hromadné rozšírenie ochorenia COVID-19 vo veľkej belehradskej nemocnici. Takmer 50 zdravotníckych pracovníkov a dve tehotné ženy sa vírusom nakazili v tamojšej hlavnej gynekologickej klinike.

Podľa miestnych úradov sa už koronavírusom v Srbsku infikovalo viac než 160 zamestnancov systému zdravotníctva. Krajina má celkovo 2 200 nakazených, 58 osôb už novému vírusu podľahlo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...