Rozhodnuté. Vzdialenejšiu rodinu na Veľkú noc nenavštívite. Vláda schválila prísne obmedzenie pohybu

Igor Matovič (vpravo) (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Vládny kabinet Igora Matoviča schválil avizované obmedzenie pohybu v podobe zákazu vychádzania počas veľkonočných sviatkov. V zmysle jeho slov ide o niečo, čo nemá v modernej histórii Slovenska obdoby.

Špeciálne opatrenia budú platiť od ôsmeho apríla od polnoci do 13. apríla do 23:59. Za ich porušenie bude hroziť pokuta vo výške 1,500 eur a na dohliadanie pravidiel má dozerať aj armáda.

Podľa slov predsedu vlády bol tento verdikt prijatý po porade so špičkovým tímom lekárov, epidemiológov a infektológov. Cieľom je pritom „chrániť životy“.

Medzi výnimky bude patriť obvyklá cesta do práce, vykonávanie podnikateľskej činnosti, nákup nevyhnutných potrieb (liekov, drogérie, potravín), zabezpečenie starostlivosti o deti či zvieratá alebo návšteva lekára a pohreb. Naďalej bude možný aj pohyb v prírode v rámci okresu.

Iné pravidlá platia pre hlavné mesto a Košice, ktoré občania nemôžu opustiť podobne, ako vo zvyšných prípadoch svoje domovské okresy.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...