Máme takmer 50 nových prípadov. Matovič odkazuje, aby sme nesnívali o oživovaní ekonomiky

Premiér SR Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Počet prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku za nedeľu stúpol o 49. Predseda vlády Igor Matovič o tom informoval v pondelok na tlačovej konferencii. Na Slovensku je tak aktuálne 534 prípadov tohto ochorenia. Laboratóriá v nedeľu vyšetrili 1 036 vzoriek. Ako uviedol premiér, 15 z týchto ľudí bolo testovaných štandardne, zvyšných 34 je z jednej karantény.

Do karantény bolo umiestnených vyše 130 Slovákov, ktorí sa po diaľnici vracali z Tirolska. Túto kolónu na základe rozhodnutia hlavného hygienika SR Jána Mikasa na hraniciach odstavili policajné zložky.

V tom čase ešte neplatila povinná karanténa pre osoby, ktoré sa vracali zo zahraničia individuálne. Informáciu o tejto skupine Slovákov dostal Mikas od ministerstva zahraničných vecí.

Aj medzi Rómami

Ako uviedol člen Ústredného krízového štábu a expert hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na rómsku problematiku Peter Pollák, začali sa testovať aj ľudia, ktorí sa vracajú zo zahraničia do rómskych komunít.

Od piatku sa v niekoľkých lokalitách zrealizovalo približne 400 odberov. Prvý pozitívny prípad potvrdili už v piatej osade v poradí, konkrétne v obci Žehra.

Pozitívne testovaný muž má trvalý pobyt v obci Richnava. Stretnúť sa mal s ďalšími približne 70 ľudmi, ktorí by mali byť taktiež umiestnení do karantény. “Budeme informovať aj britských kolegov, nakoľko mohol byť v kontakte s ďalšími ľuďmi,” uviedol hlavný hygienik.

Nesnívajme o uvoľňovaní opatrení

“Za takejto situácie, keď vidíme, že my ten vírus pod kontrolou nemáme, nesnívajme o tom, že budeme akýmkoľvek spôsobom uvoľňovať prísne hygienické pravidlá a nejakým spôsobom oživovať ekonomiku. Ekonomika za tejto situácie môže byť rada, že má takéto obmedzenia, ako má,” konštatoval premiér. Ako dodal, pozitívom je, že ani jedna osoba z nových prípadov nemala nad 60 rokov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...