Vojaci v uliciach, dramatické zábery. Matovič konečne prekoná Pellegriniho, len prečo máme byť my rukojemníkmi? Pýta sa Hlina

Vojaci a polícia vypomáhajú pred Klinikou infektológie a geografickej medicíny na Kramároch v Bratislave. (Zdroj: SITA)

Vyjadrenia bývalej ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, ktorá pomáha Ústrednému krízovému štábu, a premiéra Igora Matoviča hovoria každé o inom, poznamenáva na sociálnej sieti bývalý predseda KDH Alojz Hlina. Pýta sa teda, čo vlastne konzílium odborníkov odporučilo?

Mnoho Slovákov na sviatky zvykne navštevovať svoje rodiny, cestuje domov alebo počas samotnej Veľkej noci sa našimi obcami a mestami preháňajú šibači. Exministerka Kalavská zdravotníctva, ktorá pomáha krízovému štábu, však odporučila slovenským občanom necestovať.

Každý hovorí niečo iné

Hlina spomína Kalavskej výrok z včerajšej tlačovej konferencie, v ktorom pripomenula dôležitosť nosenia rúšok či zachovávanie osobných odstupov. S tým súvisí aj obmedzenie stretávania sa viacerých rodín. „Vyzývame všetkých ľudí, aby zachovávali svoje zvyky ako doteraz, len teda s tým obmedzením, že veľmi, veľmi na nich apelujeme, aby necestovali za svojimi rodinnými príslušníkmi,“ cituje Hlina bývalú ministerku.

„Toto povedala predstaviteľka konzília a mám pre tieto vyjadrenia pochopenie. Príde mi to všetko logické a správne,“ hodnotí odporúčania Hlina. Sám dodáva, že bežne navštevuje jeho mamu na Orave, avšak vzhľadom na súčasnú situáciu tak nespraví.

Bývalý predseda KDH však nerozumie Matovičovým vyhláseniam o tom, že chce prijať opatrenia na obmedzenie pohybu osôb počas veľkonočných sviatkov. „Niečo tu na tom nesedí. Každé to vyjadrenie hovorí o inom,“ podotýka Hlina.

Tromfne konečne Pellegriniho

Expredseda KDH nechápe, prečo by sa mal pre obmedzenie cestovania ľudí zakazovať pohyb v takom rozsahu, v akom to navrhuje premiér. Myslí si však, že je to preto, lebo Matovič chce niečo veľké, impozantné – ako napríklad vojakov a políciu v uliciach. Aspoň na pár dní po celom Slovensku.

„Konečne prekoná Pellegriniho. Veď ok, len prečo máme byť rukojemníkmi my – občania?“ dodáva exšéf KDH. Rovnaký názor Hlina vyjadril aj nedávno, keď súčasný premiér prišiel s myšlienkou vypnutia Slovenska, resp. nášho hospodárstva. Podľa bývalého predsedu má ísť najmä o snahu tromfnúť Petra Pellegriniho v očiach národa.

„Chcelo by to dovysvetlenie. Čo vlastne konzílium odporučilo a čo vlastne bude Igor Matovič predkladať Vláde SR. A ako vlastne prežijeme tieto sviatky?“ pýta sa v závere Hlina.

Aby som tomu správne rozumel.Pani Kalavská sa poďakovala /iba/ slovenskému národu za to, ako sa zodpovedne správa. Ja…

Gepostet von Alojz Hlina am Sonntag, 5. April 2020

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...