Dve osoby zadržané v stredu v rámci akcie NAKA nazvanej Dobytkár idú do väzby

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie DOBYTKÁR (Zdroj: SITA)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracoviska v Banskej Bystrici dnes rozhodol o vzatí do väzby Ľubomíra P. a Mareka K., ktorých v stredu 1. apríla zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie „Dobytkár“ zameranej na prostredie Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Osoby sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku a z prečinu nepriamej korupcie. Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

NAKA zasahovala v stredu 1. apríla v Bratislavskom kraji v prípade rozsiahlej korupcie. Pokračovala v marcovej akcii „Dobytkár“ a zadržala pri nej dve osoby.

Po prvýkrát v rámci tejto akcie NAKA zasahovala 4. marca tohto roka. Trojica obvinených po tejto policajnej akcii zostala vo väzbe. Ako vtedy informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, súd na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry aj trojice obvinených Ľubomíra K., Ľubomíra K. a Milana K. „Senát Najvyššieho súdu sa stotožnil s dôvodmi väzby tak, ako ich ustálil súd prvého stupňa, teda Špecializovaný trestný súd vo svojom rozhodnutí,“ povedala.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie „Dobytkár“ začiatkom marca vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom boli podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry. V rámci akcie policajti zadržali deväť osôb, zaistili hotovosť minimálne 100-tisíc eur a veci rôznej povahy v hodnote najmenej 800-tisíc eur, najmä umelecké diela súvisiace s vyšetrovanou trestnou činnosťou.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...