Venezuelská vojenská loď schválne narazila do nemeckého výletného plavidla. Potopila sa

Venezuelská loď Naiguata (Zdroj: Wikipedia)

V Karibskom mori do nemeckej výletnej lode plávajúcej pod portugalskou vlajkou narazila loď venezuelského námorníctva.

Loď venezuelského námorníctva sa pravdepodobne potopila po kolízii s nemeckou výletnou loďou, ktorú sama zapríčinila. Nemecké plavidlo malo vystužený trup, čo spôsobilo venezuelskej lodi väčšie poškodenie, informuje britský denník Daily Mail.

K incidentu malo dôjsť podľa vyjadrenia úradov Kolumbie v pondelok 30. marca. Nemecká výletná loď RGCS Resolute, plávajúca pod portugalskou vlajkou, mala namierené na holandský ostrov Curacao v Karibskom mori. Krátko po polnoci malo k nemeckej lodi priplávať venezuelské bojové plavidlo Naiguata.

Nie je loď ako loď

Venezuelčania tvrdili, že Resolute narušila ich teritoriálne vody a mali od plavidla žiadať, aby zamierilo smerom k venezuelskému ostrovu Isla de Margarita. Posádka Naiguaty údajne niekoľkokrát vystrelila z ručných zbraní a následne skúsila násilím otočiť plavidlo smerom k spomínanému ostrovu.

Naiguata v rýchlosti narazila do pravoboku lode Resolute, pravdepodobne sa tak snažiac zmeniť jej smer. Výletnú loď táto zrážka poškodila len mierne, keďže bola vybavená zosilneným trupom pre brodenie sa cez ľad.

Naopak, venezuelská loď utrpela značné poškodenie a začala naberať vodu. Po uistení z medzinárodného záchranného centra, že ich asistencia plavidlu nie je nutná, dostala Resolute povel plávať ďalej. Podľa viacerých správ sa mala Naiguata neskôr potopiť, jej posádka však bola bez ujmy zachránená.

Venezuela to vidí inak

Venezuela však tento výklad udalostí odmieta a tvrdí, že zrážku zavinila nemecká loď, pričom Naiguata v tej dobe vykonávala bežný námorný kontrolný protokol. Venezuelské ministerstvo obrany taktiež nepotvrdilo, že by sa loď potopila, podľa nich však utrpela značné škody.

Presný priebeh incidentu zatiaľ nie je známy, objavili sa však dohady, že za agresiou môžu byť nedávne spory medzi Venezuelou a Portugalskom. Tie nedávno vyústili do zákazu prevádzky portugalskej leteckej spoločnosti TAP vo Venezuele.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Od soboty nebudú platiť limity na počet zákazníkov v obchodoch, reštauráciách a kaderníctvach, o týždeň neskôr budú môcť otvoriť kiná i divadlá. Poľsko začne v sobotu s ďalším uvoľňovaním obmedzení na verejnosti, ktoré zaviedlo proti šíreniu nového koronavírusu...