Český pacient, ktorý dostáva experimentálnu liečbu, sa uzdravuje

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Český taxikár chorý na COVID-19, ktorý dostal experimentálny liek remdesivir, sa uzdravuje. V piatok o tom informoval jeho ošetrujúci lekár Martin Balík.

Pacient je pri vedomí a je v pokročilom režime odvykania od pľúcnej ventilácie. Je vo fáze rehabilitácie a uzdravenia,” cituje lekára spravodajský portál Novinky.cz.

Balík však upozornil, že za zlepšením stavu muža nemusel byť priamo remdesivir. Jeho stav sa začal zlepšovať v dôsledku prijatých opatrení už pred podaním experimentálneho lieku, preto zatiaľ lekári nevedia s istotou určiť, či bol remdesivir kľúčový pre uzdravenie.

Päťdesiattriročný pacient leží vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe. Bol vo vážnom stave a musel byť napojený na mimotelový obeh. Je prvým a zatiaľ jediným človekom v Českej republike, ktorý podstúpil liečbu remdesivirom. Nemocnica získala povolenie použiť experimentálne antivirotikum od americkej firmy Gilead. Spoločnosť však koncom marca oznámila, že pre prílišný záujem prestáva udeľovať povolenia na pokusnú liečbu. Výnimkou sú tehotné ženy a deti do 18 rokov.

V Českej republike do piatka zaznamenali 3 869 prípadov nákazy novým koronavírusom. V dôsledku COVID-19 zomrelo 46 osôb a 71 sa uzdravilo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..