Matovič odmieta niesť zodpovednosť za Slovákov. Zjavne chce položiť vládu, myslí si Saková

Denisa Saková (Zdroj: SITA)

Strana Smer, ktorá sa po parlamentných voľbách dostala do opozície nešetrí kritikou na adresu Igora Matoviča. Najnovšie sa do nového premiéra pustila exministerka vnútra Denisa Saková, ktorá viní predsedu vlády z toho, že nevie, čo má v súčasnej situácii robiť.

Saková na svojom facebookovom profile píše, že Matovič odmieta niesť zodpovednosť za Slovákov. Nechýbajú tvrdé slová venované novopečenému predsedovi vlády. „Schizofrenický prístup pána premiéra na mňa najskôr pôsobil tak, že nevie, čo má s momentálnou situáciou robiť a rozhodol sa pre spôsob: pokus-omyl,“ píše bývalá šéfka rezortu vnútra.

Exministerka pripomína, že pred „vypnutím“ štátu varujú nielen odborníci, ale aj koaliční partneri Matovičovho hnutia OĽaNO. Podľa Sakovej z Matovičových vyjadrení o „vypnutí“ Slovenska vyplýva, že nechce viac niesť zodpovednosť za tento štát a zjavne chce položiť vládu.

„Ako inak si máme vysvetliť jeho neustály tlak na ľudí, aby si uvedomili, že len blackout krajiny nás zachráni. Nestotožňujú sa s tým jeho koaliční partneri, odborná verejnosť, nepristúpili k tomuto kroku okolité krajiny, ktoré sú na tom oveľa horšie ako my. Nemusím mať vešteckú guľu na to, aby som videla, že Igor Matovič už má zodpovednosti za Slovákov dosť a je to pre neho priveľké sústo,“ dodáva Saková.

Pripomeňme, že Igor Matovič hovorí o blackoute krajiny v súvislosti s úplným obmedzením pohybu osôb a zatvorení neesenciálnych podnikov, ale zároveň dodal, že ide len o jednu z možností. Vláda podľa premiéra rozhodne na základe vyjadrení odborníkov.

MATOVIČ ODMIETA NIESŤ ZODPOVEDNOSŤ ZA SLOVÁKOVSchizofrenický prístup pána premiéra na mňa najskôr pôsobil tak, že…

Gepostet von Denisa Saková am Freitag, 3. April 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...