Za deň zomrelo v Španielsku 932 pacientov s COVID-19

Dočasná nemocnica v Madride (Zdroj: SITA)

V Španielsku zomrelo za uplynulých 24 hodín 932 pacientov s koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Je to druhý najvyšší počet mŕtvych za deň od vypuknutia tamojšej epidémie.

V piatok o tom informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva s tým, že doteraz tam zomrelo 10 935 ľudí.

Z dát ministerstva vyplýva, že v súčasnosti je v krajine nakazených 76 262 osôb, od štvrtka ich pribudlo 2770. Zároveň je to najnižší denný prírastok infikovaných od 20. marca. Ministerstvo tiež potvrdilo, že doteraz sa vyliečilo 30 513 ľudí, čo je o takmer štyritisíc viac, ako uviedlo v zhrnutí vo štvrtok.

Od začiatku šírenia koronavírusu potrebovalo liečbu na jednotke intenzívnej starostlivosti 6416 pacientov. Tamojšie úrady uplynulé dni tvrdia, že krajina už dosiahla vrchol šírenia.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..