VIDEO Zlodeji v Bratislave pri úteku takmer prešli strážnika a rozrazili bránu. Všetko zaznamenali kamery

(Zdroj: HAKA)

Bratislava včera zažila kuriózne vykradnutie auta. Páchatelia, ktorí ho mali na svedomí, totiž pri úteku takmer zrazili strážnika, ktorý sa im odvážne postavil do cesty a následne prerazili bránu súkromného areálu, kde sa čin stal. Všetko pritom zaznamenali priemyselné kamery.

Zlodeji v zmysle policajných štatistík nespia ani počas mimoriadnej situácie súvisiacej s novým koronavírusom. Svedčí o tom aj najnovšie vykradnutie auta v našej metropole. Ak by sme napísali osvedčené klišé, že bolo ako vystrihnuté z hollywoodskeho filmu, neboli by sme ďaleko od pravdy.

Jej priebeh opísala priateľka poškodeného majiteľa a zverejnený bol v známej facebookovej skupine HAKA – Hľadá sa auto, krádeže automobilov, ktorú založil bývalý pracovník bezpečnostnej služby Štefan Farkaš.

„Dnes nadránom vykradli a zničili priateľovi auto Škodu Superb dve indivíduá – chalan a baba na striebornej Honde Accord, 3 dverová so strešným oknom,“ uvádza sa.

Zdroj: Facebook

Dvojicu páchateľov ale pri krádeži prichytil vrátnik a medzitým mal zalarmovať políciu. Zlodeji sa však dali na útek, pričom takmer zrazili spomenutého vrátnika, ktorý sa do dráhy auta postavil a uskočil v poslednom momente. Potom prerazili bránu areálu súkromnej firmy, v ktorej sa skutok stal a odišli.

Pri náraze však stratili tabuľku s evidenčným číslom a vozidlo značky Honda je aj kvôli tomu v policajnom hľadáčiku. Poškodené by malo byť spredu aj zozadu.

Krádež sa podľa slov priateľky poškodeného stala vo štvrtok ráno na Galvaniho ulici v Bratislave okolo šiestej hodiny. Podľa jej slov mohla mať dvojica kriminálnikov aj komplica.

Informáciu medzičasom potvrdil aj šéf HAKA Farkaš, ktorý doplnil, že páchateľ je nebezpečný s bohatou zločinnou minulosťou a že so spolupáchateľkou sa tiež pokúsil vykradnúť viacero garáži v areáli spoločnosti, avšak neúspešne. Podľa jeho mienky spôsob, akým z miesta činu odišli, „nemá obdobu“.

Ak máte k dispozícii akékoľvek informácie, ktoré by mohli viesť k dolapeniu zlodejov, volajte bezodkladne na číslo 158.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...