V USA minulý týždeň pribudlo rekordných 6,6 mil. nových nezamestnaných

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Viac ako 6,6 mil. Američanov minulý týždeň požiadalo o dávky v nezamestnanosti, čím sa zdvojnásobil rekord z predchádzajúceho týždňa. Považuje sa to za znak toho, že prepúšťanie počas epidémie koronavírusu sa zrýchľuje.

Rast počtu nových nezamestnaných viedol mnohých ekonómov k predpovedi, že do konca apríla v USA stratí prácu až 20 mil. ľudí. Miera nezamestnanosti v krajine by mohla tento mesiac stúpnuť až na 15 percent. Doterajší rekord v nezamestnanosti v USA bol počas hlbokej recesie v roku 1982 na úrovni 10,8 percenta.

Americký Kongres v rámci záchranného ekonomického balíka v sume 2,2 bil. USD výrazne rozšíril systém podpory v nezamestnanosti. Dávky v nezamestnanosti sa zvyšujú o 600 USD týždenne nad rámec toho, čo prijímatelia dostávajú od jednotlivých štátov. To umožní mnohým pracovníkom s nízkymi príjmami zvládnuť výdavky a dokonca zväčšiť ich kúpnu silu a podporiť ekonomiku. V piatok americká vláda zverejní správu o vývoji nezamestnanosti za marec. Ekonómovia prognózujú, že správa ukáže stratu 145 tis. pracovných pozícií.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...