Zrejme najmladšou obeťou koronavírusu sa stalo sedemtýždňové bábätko v USA

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pexels.com)

V americkom štáte Connecticut podľahlo novému koronavírusu len sedemtýždňové bábätko. Informoval o tom guvernér štátu Ned Lamont.

Dievčatko podľa neho pochádzalo z hlavného mesta Hartford. Do nemocnice ho priviezli v bezvedomí a oživiť sa ho už nepodarilo. Ide tak zrejme o najmladšiu známu obeť celosvetovej pandémie.

Starosta Hartfordu Luke Bronin potvrdil, že dieťa bolo z ich mesta. Zároveň v tejto súvislosti upozornil na to, že choroba ohrozuje všetky vekové skupiny, nielen starých ľudí. “Toto ochorenie môže byť tragicky nepredvídateľné a fatálne pre ľudí akéhokoľvek veku,” poznamenal.

Celkový počet obetí v Spojených štátoch už presiahol päťtisíc. Novým vírusom sa v krajine doteraz nakazilo viac než 216-tisíc ľudí, čo je najviac na svete.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...