Počet mŕtvych v Šanielsku v dôsledku ochorenia COVID-19 presiahol 10-tisíc

Starostlivosť v Španielsku (Zdroj: SITA)

 Španielsko hlási ďalší rekord v počte úmrtí na nový koronavírus počas jedného dňa. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok uviedlo, že za 24 hodín zomrelo 950 ľudí, čo znamená, že už majú celkovo 10 003 mŕtvych.

Minister zdravotníctva vyhlásil, že počet nových prípadov nákazy “pomaly dostávajú pod kontrolu” a prispeli k tomu aj “drastické opatrenia“. Do stredy v krajine potvrdili celkovo 102 136 infikovaných a do štvrtka toto číslo stúplo na 110 238. “Dáta nám ukazujú, že krivka sa stabilizovala. Dosiahli sme vrchol a teraz začíname fázu spomalenia,” povedal Salvador Illa na štvrtkovej tlačovej konferencii. “Aj keď pozorujeme nižší počet nových pacientov, hospitalizovaní musia zostať v nemocniciach dlhšie, čo zapríčiňuje preťaženie zdravotníckeho systému,” objasnil.

Ministerstvo práce vo štvrtok uviedlo, že svetová pandémia má dopad aj na zamestnanosť v krajine, kde tento mesiac zaregistrovali 302 265 nezamestnaných ľudí. Je to zároveň historicky najvyšší nárast nezamestnanosti za jeden mesiac.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..