Počty „lajkov“ na Facebooku sa môžu stať minulosťou. Sociálne siete už testujú nový systém

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Páčia sa vám veci na sociálnych sieťach naozaj preto, že vás zaujímajú alebo len preto, že majú veľký počet „lajkov“? Spoločnosť Facebook sa rozhodla otestovať reakciu používateľov a zakryla počty „páči sa mi to“ na Instagrame. To isté možno čaká aj Facebook. Tieto informácie si bude môcť pozrieť len autor príspevku.

Aj keď „lajky“ môžu byť na sociálnych sieťach akýmsi novodobým meradlom popularity, môžu viesť napríklad k depresiám alebo posmechu voči autorovi neúspešného príspevku. Predovšetkým však mnoho ľudí označí status, ako „páči sa mi to“ len preto, že má vysoký počet „lajkov“ a pritom ani nevidia jeho obsah.

Tomu chce spoločnosť Facebook, ktorá prevádzkuje aj sociálnu sieť Instagram, údajne zabrániť. Riešením má byť skrytie počtu lajkov pod jednotlivými príspevkami.

Firma skúšala skrytie „lajkov“ na Instagrame v auguste najprv v Kanade a testovanie sa postupne rozšírilo už aj do Brazílie, Austrálie, na Nový Zéland, do Írska aj Talianska. Používatelia Instagramu vidia v týchto štátoch iba oznámenie, že príspevok „lajkli“ ich priatelia. Celkový počet však vidia len autori príspevkov.

Či spoločnosť Facebook nakoniec začne skúšať skrývanie lajkov aj na svojej rovnomennej sociálnej sieti, nie je jasné. Závisieť to bude zrejme od toho, či a ako veľmi firme poklesnú zisky.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Z COVID-19 sa v Čile zotavila 111-ročná žena

Z COVID-19 sa v Čile zotavila 111-ročná žena

Stojedenásťročná Juana Zúňiga sa stala najstaršou pacientkou v Čile, ktorá vyhrala boj s novým koronavírusom. Oznámili to tamojšie úrady, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál BBC. Ochorenie COVID-19 diagnostikovali žene po tom, čo sa koronavírus rozšíril v opatrovateľskom..