Taliban je pripravený vyhlásiť prímerie v oblastiach nákazy

Šitie rúšok v Afganistane - ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Militantné hnutie Taliban je pripravené vyhlásiť prímerie v oblastiach, ktoré má pod svojou kontrolou, pokiaľ sa tam rozšíri koronavírus.

Oznámenie nasleduje po utorkovej výzve Bezpečnostnej rady OSN, ktorá apelovala na znepriatelené strany v Afganistane, aby z dôvodu pandémie okamžite zložili zbrane a umožnili dodávky humanitárnej pomoci naprieč krajinou.

“Pokiaľ, bohchráň, vypukne epidémia v oblasti, ktorú kontrolujeme, potom zastavíme boje v tejto oblasti,” uviedol v stredu pre tlačovú agentúru The Associated Press hovorca Talibanu Zabíhulláh Mudžáhid.

Dodal tiež, že v takomto prípade zaručia bezpečnosť zdravotníkom a humanitárnym pracovníkom, ktorí tam pricestujú, aby pomohli so zastavením šírenia nového vírusu.

Vláda na vyhlásenie Talibanu zatiaľ nereagovala. Afganistan má zatiaľ 196 potvrdených prípadov nákazy vrátane 24 obetí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter