Nemocnice na Filipínach sú plné, nové chce vláda vybudovať na lodiach

Filipíny počas pandémie koronavírusu (Zdroj: SITA)

Filipínska vláda plánuje expresnou rýchlosťou prebudovať čo najviac lodí na nemocnice, v ktorých by sa dalo liečiť ochorenie COVID-19, spôsobované novým koronavírusom. Vláda sa tak rozhodla po tom, čo viacero kľúčových nemocníc v metropole Manila ohlásilo, že sú plné a nemôžu už prijímať ďalších pacientov s COVID-19.

Vláda sa preto teraz obzerá po čo najväčšom počte lodí, ktoré by mohli slúžiť ako “plávajúce nemocnice s karanténou” a mohli by kotviť kdekoľvek pri pobreží filipínskeho súostrovia.

Lode plánujú na podobné účely využívať aj iné krajiny. K pobrežiu New Yorku napríklad začiatkom týždňa priplávala obrovská námorná nemocnica americkej armády, tú chcú však USA využívať pre pacientov s inými ochoreniami ako COVID-19, aby tak odľahčili newyorské nemocnice na pevnine, ktoré by sa mohli sústrediť už len na pacientov s novým koronavírusom.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..