V Španielsku zaznamenali najvyšší počet obetí za deň

V nemocnici v španielskom meste Badalona (Zdroj: SITA)

V Španielsku zaznamenali 849 nových úmrtí v dôsledku nového koronavírusu, najvyšší denný počet od začiatku pandémie v tejto juhoeurópskej krajine. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva s tým, že počty nových infekcií aj úmrtí stúpli približne o 11 percent. Celkovo v Španielsku evidujú 94 417 potvrdených prípadov nákazy a 8 189 úmrtí.

Krajina tak vníma mierny nárast v prípadoch aj napriek celkovému pomalému spomaleniu šírenia počas uplynulého týždňa, ktoré úradom umožnilo sústrediť sa na zabránenie kolapsu zdravotného systému. Prinajmenšom tretina zo 17 regiónov Španielska je už na hranici svojej kapacity s využitím jednotiek intenzívnej starostlivosti a v hoteloch, výstaviskách a športových centrách pribúdajú nové lôžka.

Prinajmenšom 14 percent z nakazených osôb sú zdravotnícki zamestnanci. Mnohí z nich postrádajú riadne ochranné vybavenie.

Vláda sa usiluje zmierniť sociálne následky veľkého spomalenia hospodárstva. Ako uvádza agentúra AP, krajina je oficiálne v štádiu “hibernácie”, preventívne opatrenia, ktoré začali platiť od utorka, zastavili všetku ekonomickú aktivitu okrem nevyhnutných sektorov. Očakáva sa, že vláda premiéra Pedra Sáncheza prijme balíček pomoci vo výške 700 miliónov eur, vrátane pôžičiek s nulovým úrokom, a tiež pozastaví vysťahovanie rodín, ktoré si nemôžu dovoliť platiť nájomné.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..