Na Slovensku vznikla jednotná databáza zdravotníckych dobrovoľníkov

Zdravotník a pacientka pri kontajneri na testovanie výskytu ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom (2019-nCoV) pred Univerzitnou nemocnicou Bratislava (Zdroj: SITA)

Na Slovensku vznikla platforma smepripraveni.sk, ktorá prináša systém na vznik jednotnej databázy zdravotníckych dobrovoľníkov z radov odborníkov, ktorá by operatívne reflektovala na aktuálne požiadavky zdravotníckych zariadení v čase narastajúcej pandémie COVID-19.

Technologické riešenie je výsledkom aktivít Občianskej iniciatívy Hackvirus.sk, ktorá vznikla krátko po začiatku pandémie. Iniciatíva chce dávať pod jednu strechu všetky zmysluplné technologické riešenia a zároveň oslovovať občanov i odborníkov, aby poukazovali na ďalšie témy, ktoré je potrebné riešiť.

Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, doteraz zozbierala vyše 1 000 nápadov a vytvorila vyše 180 člennú databázu dobrovoľníkov a programátorov, ktorí podľa potreby pracujú na konkrétnych technologických riešeniach. „Všetky získané nápady a námety sme dôkladne analyzovali. Zistili sme, že téma dobrovoľníctva patrí medzi tri top témy, ktoré chcú ľudia riešiť,“ uviedol jeden zo zakladateľov Hackvirus.sk Andrej Krúpa. Iniciátormi témy dobrovoľníctva boli medici a lekári. „Okamžite sme sa s nimi spojili a začali na riešení pracovať spoločne s Campus cowork a spoločnosťou Solved,“ dodal.

Výsledkom spolupráce je spomínaná platforma. „Zámerom je dať dohromady čo najviac ľudí, ochotných a schopných pomôcť v čase narastajúcej pandémie – medikov, zdravotných sestier, záchranárov, zubárov, ošetrovateliek či ďalších zdravotníckych pracovníkov,“ objasnil ďalší zo zakladateľov Hackvirus.sk Tomáš Brngál.

Má viaceré funkcionality. Všetkým dobrovoľníkom umožní vytvoriť si svoj profil a prehľadávať dopyty od nemocníc alebo ďalších inštitúcií. Zdravotnícke zariadenia zase môžu požiadať o pomoc a zadať svoj dopyt. Platforma je momentálne plne funkčná a občianska iniciatíva Hackvirus.sk je pripravená ju bezplatne odovzdať Ministerstvu zdravotníctva SR.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...