Koronavírus v Belgicku zabil 12-ročné dievča

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V Belgicku zomrelo v dôsledku koronavírusu dvanásťročné dievča. Je to zároveň najmladšia obeť infekcie spomedzi viac ako 700 mŕtvych v krajine. V utorok o tom informoval hovorca krízového centra pre koronavírus Emmanuel Andre.

Je to emočne veľmi náročný moment, pretože sa týka dieťaťa a takisto rozrušil lekársku a vedeckú komunitu,” vyjadril sa. “Myslíme na jej rodinu a priateľov. Je to veľmi výnimočná udalosť a veľmi nás znepokojuje,” dodal. Bližšie detaily o obeti nezverejnili.

Za uplynulých 24 hodín v Belgicku zomrelo 98 ľudí v dôsledku nákazy koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Celkovo teda hlásia 705 mŕtvych a zhruba 12 705 infikovaných. Andre prezradil, že belgické úrady očakávajú vrchol šírenia v najbližších dňoch, keď “prídu do bodu, ktorý sa bude blížiť k naplneniu kapacít v nemocniciach“.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..