Nicholsonová stojí za Sulíkom. Galko a Kiššová podľa nej strane škodia

Lucia Nicholsonová (Zdroj: SITA)

Hoci sa posledné mesiace mohlo zdať, že predstavy Lucie Nicholsonovej a Richarda Sulíka o smerovaní SaS sa rozchádzajú, po včerajšku sú vnútrostraníckej pomery jasnejšie. Nová europoslankyňa naopak za doterajším predsedom stojí a v krátkom rozhovore pre Parlamentné listy skritizovala „vzbúrencov.“

Podľa Nicholsonovej Sulík nemal inú možnosť ako mimoriadny snem zvolať a požiadať o znovuzvolenie do funkcie a konštatuje, že je „rada, že to takto dopadlo.“ O autokratický krok podľa nej nešlo.

Za zvolaním snemu má byť skutočnosť, že niektorí členovia príliš zatúžili po moci, dlhodobo škodili Slobode a Solidarite a nemali „žiadny volebný výtlak“.

Menovite spomína Miroslava Galka a Janu Kiššovú a vraj je iba na Sulíkovi samotnom, čo s nimi teraz spraví. Každopádne, z funkcie by mali byť podľa poriadku po zvolení staronového predsedu odvolaní aj podpredsedovia.

Liberálka, ktorá má toho času pozastavené členstvo v strane, sa dotkla aj otázky klesajúcich preferencii. Spúšťačom toho vraj nie je len ľudský faktor, ale aj prirodzený vývoj, ktorý nastal po nástupe nových strán a ktoré sa „bijú o toho istého voliča.“

“Neočakávajme, že sa vrátime na 14 percent. Treba byť realistami. Ľudia majú radi nové strany, radi veria novým veciam. Vkladajú do nich oveľa väčšiu nádej. SaS by sa reálne mohla dostať na deväť až desať percent. Ale netrúfam si povedať, či sa dostane na 14 percent,” uzatvára europoslankyňa.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter