WHO: Epidémia v Ázii nie je ani zďaleka prekonaná

Filipíny, 5.2.2020 (Zdroj: SITA)

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varuje ázijsko-tichomorský región pred uvoľňovaním opatrení v rámci krízy týkajúcej sa koronavírusu. Epidémia tam totiž “ešte zďaleka nie je prekonaná”, upozornil v utorok regionálny šéf WHO pre západné Tichomorie Takeši Kasai.

Aktuálnymi opatreniami proti šíreniu ochorenia krajiny podľa jeho slov iba získavajú čas, aby sa mohli pripraviť na rozsiahlejší nápor nákazy.

Bude to dlhý boj a my nesmieme poľaviť v našej ochrane,” povedal Kasai s tým, že to platí aj pre štáty s nízkou mierou nakazených. Vírus sa môže vrátiť a žiadna krajina pred ním nie je v bezpečí, upozornil.

WHO si podľa neho uvedomuje, že všade nie je možný rovnaký prístup, ale taktiky majú byť rovnaké. “Ide o to nájsť, izolovať a testovať prípady skoro, vystopovať a dať rýchlo do karantény kontaktované osoby a zavádzať početné opatrenia na ochranu verejného zdravia, ktoré zabezpečia fyzický odstup medzi ľuďmi, aby sa spomalil a zastavil prenos“.

Kasai však upozornil, že aj v prípade zavedenia všetkých týchto opatrení riziko nezmizne, kým bude pandémia vo svete pokračovať.

Na celom svete sa doteraz koronavírusom nakazilo už viac ako 787-tisíc ľudí. Ochoreniu COVID-19 medzičasom podľahlo vyše 37 800 infikovaných.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..