Fico definitívne stratil ochranku. Rozhodol o tom minister vnútra Mikulec

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Viacnásobný premiér Robert Fico prišiel o ochranku, ktorá pri ňom stála väčšiu časť jeho politického života. Rozhodol o tom nový šéf rezortu vnútra, ktorý tým zvrátil nariadenie svojej predchodkyne Denisy Sakovej. Tá ju politikovi predlžovala aj po odchode z ústavnej funkcie, údajne pre vyhrážky.

Šéf najsilnejšej opozičnej strany Smer-SD prišiel úderom polnoci z pondelka na utorok o svoju ochranku. Osobnej stráže ho zbavil nový minister vnútra Roman Mikulec. Rezort túto správu oficiálne nepotvrdil.

Robert Fico ochrankou disponoval od roku 2006, kedy sa stal slovenským premiérom prvýkrát. Celkovo bol pod týmto zvýšeným bezpečnostným dohľadom 14 rokov.

Najväčšie kontroverzie táto skutočnosť budila posledné dva roky, odkedy kreslo predsedu vlády prenechal svojmu spolustraníkovi Petrovi Pellegrinimu a stal sa iba radovým poslancom.

Od toho času mu ochranku predlžovala exministerka Saková s argumentami, že na to existujú dôvody. Sám Fico hovoril o závažných vyhrážkach, ktoré mu boli adresované.

„Možno by ste boli radi, keby ma niekto zabil, a to hovorím úplne vážne teraz. Som naďalej presvedčený, že existuje milión dôvodov, prečo by táto spolupráca s úradom na ochranu ústavných činiteľov mala pokračovať,“ vravel v tejto súvislosti expremiér.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...