Nicholsonovej bruselskí susedia vraj majú koronavírus, ale chodia sa bicyklovať s deťmi bez rúšok

Lekár s ochrannou maskou - ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slovensko prijalo v boji proti pandémii nového koronavírusu tvrdšie opatrenia ako mnohé západné krajiny a ľudia ich zväčša rešpektujú. Správanie Slovákov pri opatreniach proti šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2 spôsobujúceho ochorenie Covid-19 je napriek výnimkám zodpovedné, ale to však už neplatí v krajinách, kde sú opatrenia miernejšie. Zarážajúce svedectvo o tom, ako to chodí počas koronavírusovej pandémie v Bruseli priniesla slovenská europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Kým na Slovensku ľudia bez zahalenia úst a nosu ani nesmú vychádzať na ulicu, v zahraničí to často neplatí. Príkladom je Belgicko, odkiaľ Nicholsonová informuje, ako sa správajú jej najbližší susedia, od ktorých jej rodinu delí len živý plot.

Šokujúci môže byť pre našinca už len začiatok rozhovoru so susedmi bez rúšok, ktorý europoslankyňa tlmočila na Facebooku. „Keby som to pred chvíľou nezažila, ani neuverím,“ píše Nicholsonová o sobotňajšom stretnutí s mladou rodinou s deťmi, ktorá býva v ich tesnom susedstve.

„Celkom fajn. Myslím, že to máme. Celá rodina,“ odpovedali susedia Nicholsonovej na pozdrav a otázku, ako sa im darí. „Máme teploty, sme veľmi slabí, točí sa nám hlava a ja a moja žena máme bolesti na hrudi. Deti to znášajú super, ako vidíš, ale my sme unavení, teploty máme tak 38, viac nie,“ cituje europoslankyňa svojich bruselských susedov.

Nikto ich netestoval

Podľa toho, čo Nicholsonovej povedali, tak len v okruhu ich známych a rodiny bolo na koronavírus pozitívne diagnostikovaných niekoľko ďalších ľudí, ale napriek tomu si z ochorenia nič nerobili a osobne neboli ani testovaní. Dokonca presadzovali názor, že je lepšie nechať ochorenie šíriť v rámci kolektívnej imunity, aby si naň ľudia zvykli.

„Má to môj brat aj sesternica a veľa našich spoločných známych. Ale nás netestovali,“ uvádza europoslankyňa z rozhovoru s rodinou žijúcou hneď vedľa. Loptu, ktorá pritom dopadla od susedov na Nicholsonovej pozemok vraj prehodil jej manžel na druhú stranu radšej v rukaviciach skôr ako sa jej stihol chytiť ich najmladší syn.

Vyrazili na bicykle

Ani to však nie je všetko. Nicholsonová dodáva, že jej susedia následne priateľsky oznámili, že odchádzajú z domu na ich každodennú cyklistickú túru. „Zobrali si bicykle, nasadili deti a vydali sa do ulíc. Bez rúšok. Len tak,“ opisuje europoslankyňa.

„Nie sú testovaní, nevieme naisto, že majú kovid, aj keď je to veľmi pravdepodobné. Denne sa s nimi cez ten plot rozprávame. Aj naše malé deti. A denne chodia na Cyklo-jazdy bez rúšok, už minimálne dva týždne, odkedy sú doma. A belgickí lekári takéto zjavné prípady netestujú, takže čo im vlastne povedať, keď sa pôjdu zas previezť bez rúšok bruselským ulicami? Takto sa to šíri. Rýchlosťou ľudskej hlúposti a nezodpovednosti,“ uzatvára Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Len pripomeňme, že Belgicko podľa dostupných štatistík uzatvára v počte ochorení na Covid-19 prvú desiatku krajín a má zatiaľ potvrdených takmer 12-tisíc prípadov nákazy. Z toho 513 ochoreniu podľahlo a vyše 1500 sa vyliečilo. Denne však v Belgicku pribúda viac ako tisíc nových prípadov nákazy.

Tento príbeh sa naozaj stal. Len dialógy prebehli v angličtine. Keby som to pred chvíľou nezažila, ani neuverím.Máme…

Gepostet von Lucia Ďuriš Nicholsonová am Samstag, 28. März 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...