Nakazených bude menej, prísne opatrenia pomohli, hovorí Inštitút zdravotnej politiky

Slovensko počas opatrení proti šíreniu koronavírusu (Zdroj: SITA)

Inštitút zdravotnej politiky má údajne k dispozícii aktualizáciu predpokladaného vývoja šírenia koronavírusu na Slovensku.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí v Rádiu Expres informoval, že ju jeho rezort odmieta zatiaľ zverejniť, keďže vraj ide o interný materiál.

Ochorenie Covid-19 spôsobené koronavírusom SARS-CoV-2 by malo na území Slovenska vrcholiť o 110 dní teda v júli. V tom čase by mohlo byť podľa Inštitútu zdravotnej politiky nakazených približne 170-tisíc Slovákov, čo sú 3 % populácie.

Tento nový odhad je oveľa optimistickejší ako ten pôvodný, pri ktorom sa predpokladalo, že aj napriek zavedeným opatreniam, bude na Slovensku v 110. deň šírenia pandémie nakazených až 10 % obyvateľstva. Dôvodom zlepšenia prognózy majú byť prísne opatrenia, ktoré Slovensko prijalo.

V prípade, že by neboli prijaté vôbec žiadne opatrenia, bola by situácia ešte oveľa horšia. Ak by vláda nič nerobila, mohlo by byť na vrchole pandémie až 40 % Slovákov diagnostikovaných pozitívne na nový koronavírus, a to už o necelý mesiac a nie až v júli.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...