Sekera pomôže rodnému mestu, nemocnici v Bojniciach venuje 100-tisíc eur

Andrej Sekera (Zdroj: SITA)

Slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera minulý týždeň pricestoval so svojou rodinou domov, kde bude tráviť najbližšie obdobie. Pandémia koronavírusu zastavila športové dianie po takmer celom svete a výnimkou nie je ani zámorská NHL. V neľahkých časoch sa obranca Dallasu Stars rozhodol finančne podporiť aj miesto, kde sa pred viac než 33 rokmi narodil.

Pomáhať je ľudské a keďže som vďaka hokeju zarobil nejaké peniaze, tak spolu s manželkou sme sa rozhodli pomôcť bojnickej nemocnici, kde som sa aj narodil. V týchto dňoch sú lekári, predavači a iní ľudia, ktorí nasadzujú vlastné životy, pre nás veľkí hrdinovia. Venujem preto 100-tisíc eur bojnickej nemocnici, aby si zadovážila pomôcky a prístroje na boj s touto pandémiou. Nikdy človek nevie, či v budúcnosti nebude potrebovať tiež pomoc týchto ľudí,” povedal Sekera v rozhovore pre denník Nový Čas.

Sekera s maželkou Katkou priletili na Slovensko súkromným lietadlom, keďže nechceli riskovať prípadné nakazenie ich synčeka, ktorý má iba vyše roka. Následne okamžite vstúpili do povinnej karantény, ktorá je v takýchto prípadoch stanovená na dva týždne. Mimoriadnu situáciu trávia v lesnom prostredí, keďže rodina jeho manželky má chatu pri Beluši. Sekera doma pobudne zatiaľ približne mesiac.

Situácia je taká, že 1. mája sa máme hlásiť nazad v kluboch, dovtedy je NHL pozastavená. Kluby dali hráčom dovtedy voľno a ‘vyfasovali’ sme, samozrejme, aj individuálny tréningový plán, aby sme sa udržiavali v kondícii. Takže momentálne trénujem na chate v rámci možností, robím kľuky, zhyby či drepy a rúbem aj drevo,” vyjadril sa strieborný medailista z MS 2012.

Sekera nechcel špekulovať nad tým, či sa aktuálna sezóna NHL dohrá. Všetko to závisí od toho, ako sa bude situácia okolo koronavírusu vyvíjať. So svojimi úlohami v klube je spokojný a naznačil aj ďalšie plány. “Mám svoju pozíciu a to je v prvom rade dobrá defenzíva. Tréner ma nasadzuje najmä na oslabenia a počas stretnutí trávim na ľade od 15 do 20 minút. Mojou prioritou je ešte rok či dva zotrvať v NHL,” dodal Sekera.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter