Z kurdského väzenia ušli po vzbure bojovníci Islamského štátu

Ilustračný záber - vlajka Islamského štátu (Zdroj: SITA)

V kurdskom väzení na severovýchode Sýrie sa vzbúrili väznení teroristi z Islamského štátu a prevzali kontrolu nad celým spodným podlažím zariadenia. Niektorým sa dokonca podarilo ujsť, informoval Mustafa Bali, hovorca Sýrskych demokratických síl vedených Kurdmi.

Vzbura vypukla v nedeľu vo väznici v provincii Hasaka. Do väznice následne poslali protiteroristické jednotky a ďalšie posily, aby situáciu dostali pod kontrolu, priblížil udalosť Bali.

Koľkým väzňom sa podarilo ujsť, zatiaľ nie je jasné. Väznica údajne zastrešovala zahraničných bojovníkov Islamského štátu. Občania akých štátov to boli, však rovnako nie je známe.

Nepokoje vo väzniciach sú časté. Tentoraz bol však rozsah vzbury veľký,” povedal hovorca pre tlačovú agentúru Associated Press. Dodal, že medzi vzburou a obavami z nového koronavírusu nie je žiadna súvislosť. Medzinárodná koalícia pod vedením Spojených štátov oznámila, že pomáha s potláčaním vzbury prostredníctvom hliadkovania zo vzduchu.

Kurdi prevádzkujú na severovýchode Sýrie viac než dve desiatky väzenských zariadení, kde zadržiavajú približne 10-tisíc militantov z Islamského štátu. Medzi zadržiavanými je aj okolo 2 000 cudzincov vrátane asi 800 Európanov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Taliansky minister zahraničia varuje pred kolapsom EÚ

Taliansky minister zahraničia varuje pred kolapsom EÚ

Taliansky minister zahraničných vecí varoval, že Európska únia (EÚ) "skolabuje", ak budú vlády v súvislosti s koronavírusom pristupovať k Talianom ako k malomocným a umiestnia krajinu počas letnej turistickej sezóny na "čiernu listinu". Luigi Di Maio sa tak..