Pandémia preverí najmä Krajčího manažérske schopnosti, tvrdí analytik

Marek Krajčí (Zdroj: SITA)

Akútne úlohy v súvislosti s pandémiou preveria najmä manažérske schopnosti nového ministra zdravotníctva. Pre agentúru SITA to uviedol analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz INESS Martin Vlachynský.

Ako uviedol, nový minister zdravotníctva Marek Krajčí bude musieť primárne zabezpečiť dostatočnú kapacitu testovania, postelí, ale aj financií pre zdravotnícky sektor. “Keď pandémia opadne, hoci aj v optimistickom prípade bude jej ‘dojazd’ trvať ešte mesiace, ostane mu v rukách ťažko zasiahnutý sektor, ktorý potreboval dofinancovanie ešte pred pandémiou,” konštatoval analytik. Zároveň však budú podľa neho možnosti na jeho dofinancovanie radikálne osekané, zasiahnutý bude takisto verejný rozpočet.

Šéf rezortu by sa mal podľa Vlachynského sústrediť na ťažko a chronicky chorých, ktorí najviac potrebujú pomoc. Zároveň bude musieť hľadať spôsob, ako ušetriť na ‘spotrebnej’ časti zdravotníctva. “Ľudia ochotne platia za nový telefón, výmenu pneumatík alebo dovolenku, ale všetka zdravotná spotreba je považovaná za záležitosť štátu,” uviedol Vlachynský. Ak bude podľa neho solidárny systém naďalej v plnej miere financovať aj triviálnu, teda neprioritnú zdravotnú spotrebu, pre tých najodkázanejších neostane dosť.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...