Kollár: Sme pripravení poskytnúť okamžitú pomoc pre zamestnávateľov a zamestnancov

Predseda NR SR Boris Kollár (v popredí) počas mediálneho brífingu v rámci potlesku zdravotníkom a hasičom bojujúcim proti šíriacemu sa ochoreniu COVID-19 (Zdroj: SITA)

Prioritou je v tejto ťažkej situácii spôsobenej šírením ochorenia Covid-19 poskytnúť okamžitú pomoc pre zamestnávateľov a zamestnancov. Parlament bude pripravený v závislosti od rýchlosti vlády SR zasadnúť buď v utorok alebo v stredu. Vyhlásil to predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár v diskusnej relácii Na telo.

Všetci sa musíme zomknúť, byť empatickí a zodpovední. „Sme na jednej lodi, bez ohľadu na to, či sme opozícia alebo koalícia, podávam im ruku, aby podporili všetky opatrenia, ktoré pomôžu ľuďom v tejto kríze,“ vyzval svojho partnera v diskusii šéf parlamentu Boris Kollár. Zároveň však ocenil aj opatrenia, ktoré prijala bývalá vláda v začiatku prepuknutia krízy. Terajší predstavitelia koalície diskutujú podľa jeho slov prakticky na dennej báze a všetci sa snažia pomôcť ľuďom, ako sa dá.

„Na sobotňajšej koaličnej rade sme 12 hodín diskutovali s odborníkmi, lekármi, ekonómami, len aby sme prijali zodpovedné rozhodnutia. Len za tento mesiac by štátna pomoc vo forme opatrení mala predstavovať až 1,5 miliardy eur. Firmám, ktoré museli zostať zatvorené, chceme preplatiť 80 % nákladov, len preto, aby toto obdobie zvládli,“ priblížil najnovšie opatrenia predseda Národnej rady SR. Cieľom podľa Kollára je najmä to, aby ľudia neprišli o prácu.

Druhé opatrenie sa týka firiem, ktoré nie sú povinne zatvorené, ale klesnú im tržby. „Je to hlavne preto, aby zamestnávatelia neprepúšťali v tejto ťažkej dobe,“ vysvetlil. Tým, ktorí by chceli pri pomoci od štátu podvádzať, hneď odkázal, že bude zabezpečená spätná kontrola. Na kritiku svojho spoludiskutujúceho o návrhoch opatrení pre veľkých zamestnávateľov reagoval, že ide o kompetenciu ministerstva hospodárstva.

„Riešiť by to mal pán minister individuálne, mám informáciu, že sa už skontaktoval s Klubom 500 a že prebiehajú aj rokovania. Táto koalícia je však vo vláde 5 dní, nemôžete chcieť zázraky,“ kontroval Kollár. Rovnako doplnil, že na poslednej parlamentnej schôdzi už boli prijaté prvé sociálno-ekonomické opatrenia. „Samozrejme máme pripravené ďalšie opatrenia, ktoré budú predstavené tento týždeň,“ dodal šéf parlamentu. Národná rada SR bude podľa jeho slov pripravená rokovať v závislosti od vlády buď v utorok, alebo v stredu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...