Rafael Nadal, Luis Fonsi či Sergio Ramos. Španielske celebrity a športovci sa spájajú v boji proti pandémii

Rafael Nadal (Zdroj: SITA)

Španielski futbalisti sa rozhodli spojiť sily s celebritami a na sobotu podvečer pripravili festival, ktorý organizuje španielska La Liga a cieľom je vyzbierať financie na podporu boja proti pandémii koronavírusu.

Účasť na akcii prisľúbili Gerard Piqué z FC Barceloba, Sergio Ramos z Realu Madrid, Jesús Navas z FC Sevilla a ďalší futbaloví hráči, pridal sa aj tenista Rafael Nadal.

Z hudobného priemyslu podali podpornú ruku Aitana Moralesová, Alejandro Sanz, Francisco Beret, Luis Fonsi, tiež herečka Danna Paolová či hudobné skupiny Morat, Taburete.

Nepôjde o klasickú charitatívnu akciu na veľkom javisku, ale živé vysielanie prostredníctvom facebooku či youtubu. Všetci účastníci sa do akcie zapoja z domu.

“Len spolu môžeme uspieť v spájaní ľudí. Takto v nich môžeme ešte utvrdiť, že je dôležité zostať doma. Popri tom chceme zbierať prostriedky na nákup najpotrebnejšieho zdravotníckeho materiálu,” informoval šéf La Ligy Javier Tebas.

Ešte pred vysielaním akcie sa podarilo vyzbierať 11 400 eur, predpoklad organizátora je však omnoho optimistickejší. Španielsko je jednou z najviac zasiahnutých krajín pandémiou ochorenia COVID-19. Pozitívny test malo v Španielsku už viac ako 72-tisíc osôb a viac ako 5600 z nich už chorobe podľahlo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter