Zatváranie hraníc vírus nezastavilo. Občania spoznávajú vzácnosť EÚ, konštatuje Leyenová

Ursula von der Leyenová (Zdroj: SITA)

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová sa pre agentúru DPA vyjadrila, že pandémia priniesla aj mnohé pozitíva a Európania vďaka nej vraj spoznávajú súdržnosť spoločenstva. Myslí si tiež, že reštrikcie pri cezhraničnom pohybe musíme čo najskôr zrušiť tak, aby sa našiel balans medzi zastavením šírenia vírusu a ochrannou ekonomiky.

„Na začiatku sme hľadeli do priepasti, ale rýchlo sme v tejto kríze objavili aj pozitíva a súdržnosť. Vidím mnoho povzbudzujúcich signálov toho, že Európania spoznávajú, ako vzácne naše spoločenstvo je,“ necháva sa počuť vrcholová európska politička.

Konštatuje tiež, že uzatváranie hraníc šírenie choroby nezastavilo, naopak uškodilo mnohým podnikateľom. Štáty si podľa nej v tejto situácii uvedomujú, že na tom budú lepšie, ak si budú vzájomne pomáhať.

Podľa slov Leyenovej Komisia ešte nemá predstavu, kedy by mohlo byť obmedzenie pohybu medzi štátmi zrušené, no dodáva, že rozhodujúce je, aby sa to nestalo „príliš skoro, pretože potom je tu riziko, že sa vírus znovu rozšíri“. Avšak na druhej strane by sa tak nemalo udiať ani neskoro, aby netrpelo hospodárstvo.

Politička tiež uviedla, že za svoje kroky v otázke priechodnosti vnútorných hraníc Európskej únie a za promptnú miliardovú pomoc členským krajinám získala od predstaviteľov národných vlád uznanie.

Skutočnosť, že Európska rada zverila Komisii úlohu vypracovať stratégiu na uvoľnenie cezhraničného pohybu a plán na ekonomický reštart podľa nej hovorí sama za seba.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Od soboty nebudú platiť limity na počet zákazníkov v obchodoch, reštauráciách a kaderníctvach, o týždeň neskôr budú môcť otvoriť kiná i divadlá. Poľsko začne v sobotu s ďalším uvoľňovaním obmedzení na verejnosti, ktoré zaviedlo proti šíreniu nového koronavírusu...