Albánci musia požiadať vládu o povolenie opustiť dom aj keď ide o nevyhnutné veci

Vojenské vozidlo v albánskej metropole Tirana (Zdroj: SITA)

Obyvatelia Albánska budú musieť požiadať o povolenie vyjsť von pre nevyhnutné veci. Je to jedno z prísnejších opatrení, ktoré predstavila vláda v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu.

Premiér Edi Rama uviedol, že o povolenie si môžu ľudia zažiadať prostredníctvom webstránky e-albania.al alebo prostredníctvom SMS-ky. Mimo domácnosť môže pritom vyjsť vždy len jedna osoba z rodiny.

V Albánsku sú otvorené len obchody, ktoré predávajú potraviny, lieky a ďalšie základné veci. Ľudia môžu chodiť von iba od 5:00 do 13:00 miestneho času, od pondelka do soboty.

Od soboty 13:00 do pondelka 5:00 nie je povolený pohyb ani obchodná činnosť. Na dodržiavanie opatrení budú v uliciach dohliadať policajti a vojaci.

V Albánsku zaznamenali 186 prípadov nákazy novým koronavírusom. Desať osôb zomrelo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter