Čo spraví pandémia s príchodom investorov na Slovensko?

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Možný negatívny vplyv koronavírusu na príchod investorov na Slovensku je zatiaľ otvorená otázka. “Rozhodnutie investora umiestniť svoju investíciu na Slovensku je dlhodobý proces, ktorý netrvá týždeň ani mesiac, práve naopak, ide o dlhodobé rokovania a proces,” skonštatovala pre agentúru SITA Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

Z tohto dôvodu podľa nej nie je možné po takej krátkej dobe od rozšírenia vírusu na Slovensku hodnotiť dôsledky pandémie na dlhodobý rozhodovací proces firiem, rovnako ako je predčasné považovať súčasné reštrikčné opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu za rozhodujúce pri dlhodobom rozhodovaní firiem o umiestňovaní investícií.

SARIO uzatvorilo v minulom roku úspešne 39 investičných projektov, ktorých realizácia má potenciál vytvoriť 4 006 nových priamych pracovných miest a sumárna výška investícií by mala dosiahnuť okolo 286 mil. eur. Pribudli pritom projekty s vyššou pridanou hodnotou a mnohé smerovali do menej rozvinutých regiónov. Vlani agentúra úspešne ukončila 10 investičných projektov v okresoch východného Slovenska (z toho 6 v najmenej rozvinutých okresoch) a 8 v okresoch stredného Slovenska (z toho 1 v najmenej rozvinutom okrese).

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu je štátna agentúra Slovenskej republiky, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Jej poslaním je podpora exportných aktivít slovenských spoločností na globálnom trhu a prílev investícií na Slovensko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Môžeme ostať pokojní. V piatok pribudol iba jeden prípad nákazy

Môžeme ostať pokojní. V piatok pribudol iba jeden prípad nákazy

Na Slovensku v piatok pribudol jeden prípad nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk. Celkovo tak máme 1 521 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Laboratóriá v piatok urobili vyše 3 400 testov,..