Fanúšikovia Bayernu Mníchov stále kritizujú prístup vedenia ich klubu za ticho smerom k sponzorom z Kataru

Fanúšikovia Bayernu (Zdroj: SITA)

Pandémia ochorenia COVID-19 doslova paralyzovala celý svet, športovú časť nevynímajúc. Ani to však nebráni fanúšikom nemeckého futbalového veľkoklubu Bayern Mníchov vyjadrovať veľkú nespokojnosť s mlčaním vedenia Bavorov smerom k jednému zo sponzorov klubu – leteckej spoločnosti Qatar Airways.

Priaznivcov nemeckého tímu sa nepáči, že ich klub sa napriek tlaku nechce verejne pýtať svojho katarského sponzora na dodržiavanie ľudských práv v krajine jeho pôsobnosti v oblasti Perzského zálivu. Tieto otázky vyvstali počas príprav Kataru na organizáciu futbalových MS 2022 a doslova neľudských podmienkach pre pracovníkov pri výstavbe nových štadiónov.

“Je viac ako jasné, že pracovníci v Katare sa nenachádzajú v situácii, v akej by mali. Mnoho z nich zomiera, pretože nemajú vytvorené dostatočné podmienky na práci, sú tiež potierané ich ľudské práva. Myslíme si, že to nie je iba vec futbalu, ale celej spoločnosti. My sme sa do toho zaangažovali, pretože je tu priame napojenie na náš Bayern,” myslí si fanúšik bavorského klubu Jonas Hagemeier, ktorý sa spolu s ďalšími angažuje v danej záležitosti.

Skupine priaznivcov Bayernu sa nepáči, že vedenie klubu síce deklaruje záujem o problematiku, ale “reálne nerobí nič”. “Ničí to reputáciu nášho klubu, keď spolupracujeme s krajinou, ktorá nedodržiava základné ľudské práva, za čo čelí kritike z mnohých strán,” hovorí Hagemeier. Fanúšikovia ešte pred prerušením I. bundesligy často prezentovali rôzne nápisy na tribúnach, ktoré kritizovali manažment Bayernu. Priaznivci Bayernu tiež organizovali niekoľko protestov a tiež panelovú diskusiu, na ktorej 16. januára 2020 vystúpili aj dvaja zahraniční pracovníci z Kataru.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter