Matovič sa vyzul na rokovaní a zverejnil fotografiu. Keď vás nikto nevidí, len možno niečo cíti, napísal

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Že Igor Matovič nastúpil do premiérskej funkcie v azda najťažšom období modernej histórie samostatného Slovenska mu nemožno uprieť. A aj keď o nejednom opatrení jeho vlády môžeme mať pochybnosti, pracovné nasadenie mu očividne nechýba. Čo však kontinuálne vyvoláva údiv, je jeho spôsob komunikácie. V piatok večer napríklad na Facebook zavesil fotografiu svojich vyzutých nôh z rokovania krízového štábu. Keď vás nikto nevidí, len možno niekto niečo cíti, komentoval fotografiu premiér.

Igor Matovič robí neštandardnú politiku, to sám priznáva. A ak niekto očakával zmenu po tom, ako sa stal premiérom, je na omyle.

S tým ale prichádzajú aj prešľapy alebo minimálne zvláštne momenty. Napríklad keď do minulotýždňovej diskusnej relácie zabudol prísť načas, nevedel, aký je deň, tykal moderátorke, pozval ju na kávu a rúško si nasadil až v štúdiu.

Ďalší moment prišiel, keď zaspal na podpísanie koaličnej zmluvy alebo keď sa takmer rozplakal pri čítaní vládnych opatrení. Po vlne kritiky ohľadom meškaní, ktorá podľa jeho názoru opomína fakt, že vláda drie na detailoch opatrení proti pandémii koronavírusu, sa zase nechal počuť, že ho to „serie“.

Najnovší zvláštny prejav prišiel dnes večer, keď premiér na Facebooku zverejnil fotografiu svojich vyzutých nôh s textom: „Keď Ústredný krízový štáb trvá už 5 hodín… a nikto vás nevidí… len možno niekto niečo cíti😜 (na mieste predsedu vlády na Úrade vlády … pssst),“ vysvetlil detailne Matovič.

A hoci je pravdou, že Matovič drie a platí, že premiér je tiež len človek, je otázkou, či o tom občania chcú a potrebujú dostávať aj fotografickú dokumentáciu.

Pripomeňme, že pred voľbami poslanec Progresívneho Slovenska Martin Poliačik na Facebooku zdieľal fotografiu svojich nôh v ponožkách z parlamentu. Na Poliačika sa vtedy na sociálnych sieťach vzniesla vlna kritiky.  

Keď Ústredný krízový štáb trvá už 5 hodín … a nikto vás nevidí … len možno niekto niečo cíti😜 (na mieste predsedu vlády na Úrade vlády … pssst)

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 27. März 2020

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...