Rostas sa pochválil, že Slovenskí branci ho vymenovali do svojho najvyššieho velenia

Tibor Eliot Rostas (vľavo) a Peter Švrček (Zdroj: facebook.com)

Tibor Eliot Rostas bol po dlhšej spolupráci v čase pandémie koronavírusu vymenovaný do najvyššieho velenia síl polovojenskej skupiny Slovenskí branci. Kontroverzný novinár sa tým pochválil na sociálnej sieti.

Šéfredaktor kritizovaného mesačníka Zem a Vek nástup do tejto funkcie avizoval na sociálnej sieti a pri tejto príležitosti pripomenul dlhoročnú históriu svojich vzťahov s aktivistom a členom vedenia Slovenských brancov (SB) Filipom Rázgom. Toho verejnosť pozná aj ako vedeckého pracovníka Ústavu polymérov SAV.

„Obaja sme už od tej doby svoj čas a energiu venovali úsiliu o dosiahnutie lepších existenčných podmienok v štáte, kde má platiť rovnaké právo pre všetkých a kde bude zabezpečená ochrana občanov republiky ale aj slobodný prístup k informáciám a ich slobodné šírenie bez cenzúry, čo sú základné predpoklady vitálnej spoločnosti,“ napísal Rostas.

Verejnosť si uvedomuje prínos brancov, tvrdí

Rostas tvrdí, že organizácia domobrany sa už dlhé roky usiluje o prípravu na krízové situácie a ich zvládnutie a že tak robí aj teraz v čase pandémie, keď starším ľuďom zabezpečujú dovoz potravín a nevyhnutného materiálu.

„Verejnosť si zvlášť v týchto ťažkých časoch začína uvedomovať mimoriadny význam a konkrétny prínos činnosti takejto verejno-prospešnej organizácie k úžitku všetkým občanom Slovenskej republiky,“ tvrdí novinár.

Dlhodobá nevraživosť

Slovenskí branci ako aj časopis Zem a Vek sa nachádzajú v dlhodobom konflikte nielen s hlavným mediálnym prúdom a politikmi či verejne známymi osobnosťami z podobného svetonázorového spektra.

Tí im vyčítajú konšpiračné myslenie, prehnanú náklonnosť k Rusku či šírenie dezinformácií a v prípade domobrany napríklad aj snahu suplovať úlohy regulárnej armády. Rostas, ako aj šéf SB Peter Švrček podobnú kritiku odmietajú.

Obaja sa v poslednej dobe stali aktérmi niektorých kontroverzií. Tibor Rostas bol odsúdený za hanobenie židovského etnika vo svojom článku Klin Židov medzi Slovanmi. Bránil sa tým, že iba citoval slovenských národných dejateľov.

Peter Švrček bol zasa stredobodom pozornosti v januári tohto roka, keď na Facebooku informoval, že ho v Trnave v nočných hodinách napadla partia neoliberálov a spôsobila mu zlomeniny lebky. Bloger zaoberajúci sa bezpečnosťou Radovan Bránik však upozornil na indície, podľa ktorých si šéf brancov útok vymyslel. Obvinil ho, že zranenia si spôsobil sám v stave opitosti.

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...