Testy súkromných laboratórií budú určené pre štát a strategické podniky

Pacienti čakajú v rade pri kontajneri na testovanie výskytu ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom (2019-nCoV) pred Univerzitnou nemocnicou Bratislava (Zdroj: SITA)

Testy súkromných laboratórií budú určené pre štát a strategické podniky nevyhnutné pre jeho fungovanie. Pôjde najmä o rizikové osoby a osoby v prvej línii, či podniky z oblastí telekomunikácie, energetiky, dopravy a zásobovania. V prípade voľných kapacít budú laboratóriá testovať aj samoplatcov.

V tlačovej správe o tom informovala Asociácia laboratórií (AsLab). Do testovania pacientov na nový vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, sa totiž na základe dohody s Vládou SR zapájajú aj najväčšie súkromné laboratóriá na Slovensku.

Chceme preto touto cestou vyjadriť poďakovanie premiérovi Igorovi Matovičovi za jeho maximálne osobné nasadenie a konštruktívny prístup pri rokovaniach, bez ktorého by sa nám pravdepodobne nepodarilo uzavrieť dohodu a zvládnuť všetky prípravy v takom extrémne krátkom čase. Verím, že v aktuálnom nastavení to aj v spolupráci s mojimi kolegami dokážeme,” uviedol predseda AsLab Vladimír Ježík.

Štát a súkromné laboratóriá sa dohodli na prioritnom testovaní pacientov s príznakmi ochorenia COVID-19, osôb s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, respektíve tých, ktorí s takými osobami prišli do kontaktu, a sú preto v karanténe. Podľa AsLab tiež pribúdajú požiadavky na testovanie zamestnancov zo strany veľkých podnikov, ktorých zamestnanci prichádzajú do denného kontaktu so zákazníkmi.

O možnostiach a režime testovania pre podniky a samoplatcov budú členovia AsLab (Medirex, Klinická biochémia, Alpha Medical a Synlab) priebežne informovať na svojich webových stránkach.

Asociácia laboratórií združuje najväčších súkromných poskytovateľov laboratórnej diagnostiky na Slovensku – spoločnosti, Medirex, Klinická biochémia, Alpha Medical a Synlab. Cieľom AsLab je vďaka modernizácii laboratórnej diagnostiky prispievať k lepšiemu záchytu ochorení, využívaniu cielenej a efektívnej liečby a zvyšovaniu kvality zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...