Stredoeurópsky výrobca ventilátorov Chirana bude vyrábať prednostne pre slovenské nemocnice

Spoločnosť Chirana (Zdroj: Chirana)

Slovenským nemocniciam pomôže aj spoločnosť Chirana, ktorá vyrába medicínske prístroje vrátane pľúcnych ventilátorov. Tie firma teraz dodáva prednostne na Slovensko. Ide zároveň o jediného výrobcu týchto ventilátorov v strednej Európe.

Slovenská spoločnosť Chirana zo Starej Turej v okrese Nové Mesto nad Váhom vyrába medicínske prístroje pre celý svet. V dôsledku pandémie koronavírusu sa však rozhodla, že všetky prístroje pôjdu prednostne do slovenských nemocníc.

Ide zároveň o jediného výrobcu pľúcnych ventilátorov v strednej Európe, ktoré sú často dôležité pre pacientov postihnutých nákazou COVID-19. Podľa generálneho riaditeľa Jána Brkala vyrobí firma 400 až 500 pľúcnych ventilátorov ročne.

Zvýšia produkciu

Po novom dostanú tieto prístroje prednostne slovenské nemocnice, pričom prvých 47 kusov malo putovať do všetkých fakultných nemocníc v našej vlasti, uviedol Brkala pre Nový Čas. S týmito dodávkami plánujú aj pokračovať, nechal sa počuť riaditeľ.

Na pláne je aj zvýšenie produkcie. Podľa Inštitútu zdravotnej politiky zvládne slovenský zdravotnícky systém okolo 550 nakazených pacientov napojených na ventiláciu.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...