Kadyrov najskôr radil piť citrónovú vodu s medom. Teraz v Čečensku za porušenie karantény hrozí smrť

Ramzan Kadyrov (Zdroj: Wikipedia)

Kto poruší povinnú izoláciu, zaplatí v tejto moslimskej republike životom. Vyhlásil to pred pár dňami prezident Čečenska Ramzan Kadyrov, ktorý tak chce bojovať proti šíreniu nákazy. Tresty čakajú aj tých, ktorí by šírili nepravdivé informácie o víruse.

Porušenie karantény bude v Čečensku trestané smrťou. Vyhlásil to v utorok prezident Čečenskej republiky Ramzan Kadyrov, ktorá je súčasťou Ruskej Federácie. Čečensko má zatiaľ potvrdené tri prípady koronavírusu, informuje portál Moscow Times s odkazom na miestnu agentúru.

Dva týždne dozadu však Kadyrov ešte hovoril, že sa nie je čoho báť. Občanom vtedy radil, aby pili citrónovú vodu s medom, aby si posilnili imunitu, alebo jedli cesnak. Dnes sa však v krajine zavádzajú už tvrdé opatrenia na zastavenie šírenia nákazy.

Smrť a práca

Po novom tak už hrozí trest smrti každému, kto poruší karanténu. Kadyrov pritom uviedol príklad istého Čečenca, ktorý sa vrátil z Mekky a nedodržiaval povinné opatrenia na izoláciu. „Ak sa pýtate mňa, každý, kto si tento problém ‚vyrobí‘ by mal byť zabitý. Nielenže sa nakazí sám, ale nainfikuje svoju rodinu, sestry, bratov, susedov,“ uviedol prezident.

V rámci ďalších opatrení boli v republike uzavreté všetky reštaurácie, kaviarne či iné miesta, v ktorých sa združujú väčšie množstvá ľudí. Tresty hrozia aj ľuďom, ktorí by zdieľali falošné informácie o koronavíruse – takí občania by mali dostať verejnoprospešné práce.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...