Igor Matovič sa cíti nedocenený. A hovorí, že ho to serie

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Igor Matovič nastúpil do úradu v najzložitejšej situácii v ponovembrovej histórii Slovenska. Jeho silný mandát by mu však mal dodať relatívnu psychickú pohodu. Tento predpoklad sa zatiaľ javí ako mylný.

O tom, čo novozvolený premiér urobil alebo neurobil a aký efekt to malo, sa toho posledné dni popísalo viac ako dosť. Menšia pozornosť sa však venovala tomu, ako sa cíti.

Sčasti sme na to prišli aj sami, keď do týždeň starej diskusnej relácie zabudol prísť načas, nevedel, aký je deň, tykal moderátorke, pozval ju na kávu a rúško si nasadil až v štúdiu.

Utvrdili sme sa v tom v momente, keď sa kvôli tomu, že zaspal, o pol hodinu odložilo podpísanie azda najdôležitejšieho dokumentu, aký naša republika pozná – koaličnej zmluvy.

A korunovala to tlačovka pri čítaní vládnych opatrení, na ktorej sa takmer rozplakal, čo nebol jediný jej problém.

Ako sa teda náš najvyššie postavený politik cíti? Po týchto indíciách nám to v podstate prezradil sám. Hoci, ako píše – už šiesty deň vkuse robí, čo môže – cíti sa v nepohode a nedocenený.

„Nezaujíma ich, že od vymenovania v sobotu o 13h mám za tento týždeň k tejto chvíli odrobených 86 hodín… Nezaujíma ich, že s laboratóriami som mal tento týždeň už tretie rokovanie… Nezaujíma ich, že tých 15 minút meškania sme dohadovali posledné detaily dohody,“ sťažuje sa.

A ako dodáva, „serie“ ho to.

Či je toto komunikácia, ktorá by sa prepiekla iným politikom, nechávam na čitateľa.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kollárovo ego dláždi progresívcom cestu k moci

Kollárovo ego dláždi progresívcom cestu k moci

Predseda Národnej rady posunul svojim egoistickým správaním celé Slovensko o podstatný kus bližšie k účasti progresívcov v parlamente. Ak k tomu v rámci nie úplne nereálnych predčasných volieb naozaj príde, už viete, na koho treba ukazovať prstom. Konzervatívci by sa však aj..

Sú to proste pokrytci

Sú to proste pokrytci

KOMENTÁR Poznáte typické správanie psa, ktorý spoza plotu breše a cerí zuby ostošesť, a keď ho pustíte von za bránu,..

V USA vzniká rasistický kult

V USA vzniká rasistický kult

KOMENTÁR Na území Spojených štátov vznikol rasistický kult so všetkými prvkami, ktoré túto odvážnu a donedávna..

Fica je človeku takmer ľúto

Fica je človeku takmer ľúto

KOMENTÁR Robert Fico dnes dokázal zázrak. Vydoloval kúsky empatie aj z tých, ktorým by celé roky nenapadlo, že im bude predsedu..