Američanka vošla do supermarketu a začala kašľať na potraviny. Tovar za 35-tisíc skončil v koši

(Zdroj: Facebook)

Jeden z amerických supermarketov s potravinami má za sebou kuriózne chvíle. Včera do jeho priestorov totiž vstúpila žena, ktorá začala vo veľkom kašlať na produkty po rôznych častiach predajne. Potencionálne infikovaný tovar za niekoľko desiatok tisíc dolárov bol kvôli jej vyčíňaniu zlikvidovaný.

Množstvo ľudí naprieč celý svetom sa v čase pandémie správa zodpovedne a chráni seba aj svoje okolie. Nie je to však pravidlom a nájdu sa jednotlivci, ktorí sa vydali presne opačnou cestou. Najčastejším dôvodom je pritom žart.

Denník S vás nedávno informoval napríklad o prípade muža, ktorý v Mníchove olizoval automat na lístky či držadlá a takisto aj o internetovej výzve írskych tínedžerov, ktorí sa zabávajú tým, že neznámym ľuďom na ulici zakašlú do tváre a utečú. Nevynechali napríklad ani tamojšieho ministra zdravotníctva.

Tieto a podobné prípady však blednú pred situáciou, o ktorej v noci nášho času informovala na Facebooku americká sieť supermarketov Gerrity’s. Týkala sa jednej z jej pobočiek nachádzajúcej sa v meste Hanover v Pennsylvánii.

Tony jedla skončili v koši

Do predajne mala v priebehu dňa vojsť medzičasom identifikovaná žena, ktorá začala úmyselne kašlať na rôzne potraviny, vrátane nechránených mäsových či pekárenských výrobkov, ktoré sa predávajú nebalené.

Zamestnanci okamžite zalarmovali políciu a po upokojení situácie začalo asi 15 z nich s dezinfekciou priestorov, no v rámci bezpečnosti museli všetok potencionálne infikovaný tovar zlikvidovať. Jeho hodnota bola neuveriteľných 35-tisíc dolárov.

Skúmanie mentálneho stavu

Podľa spolumajiteľa spoločnosti Joeho Fasulu niet pochýb o tom, že páchateľka sa k činu odhodlala skôr zo žartu, no nakoľko vraj nechcú ohrozovať zdravie a pohodu svojich zákazníkov, pristúpili k tomu najradikálnejšiemu kroku.

„Aj keď je vždy hanba, keď sa plytvá jedlom, v týchto časoch, keď sa toľko ľudí obáva o bezpečnosť dodávky potravín, je to ešte viac znepokojujúce,“ dodal Fasula.

Duševný stav ženy bol krátko po incidente skúmaný v nemocnici a nemali by ju minút početné obvinenia. Hoci miestne autority neveria, že bola infikovaná novým koronavírusom, laboratórne testy aj tak podstúpi.

***Update ****Our produce department was fully stocked by 2 PM today (Thursday). Thank you to everyone who worked so…

Gepostet von Gerrity's Supermarket am Mittwoch, 25. März 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...