Na verejnosti v Česku môžu byť spolu najviac dvaja ľudia

Praha, Václavské námestie počas opatrení proti koronavírusu (Zdroj: T.Pilz)

Česká republika oznámila v stredu ďalšie sprísnenie opatrení na boj proti šíreniu koronavírusu, v rámci ktorých môžu byť na verejnosti spolu už len najviac dvaja ľudia. Výnimkou sú len členovia jednej domácnosti, účastníci pohrebu, a tiež ľudia, ktorí si vykonávajú svoje povolanie či podnikateľskú činnosť, oznámilo v stredu české ministerstvo vnútra. Ďalším novým opatrením je aj odporúčanie ľuďom, aby dodržiavali medzi sebou, pokiaľ je to možné, vždy minimálne dvojmetrový odstup.

Vláda už dávnejšie zakázala voľný pohyb ľudí po vonku s výnimkou ciest do a zo zamestnania, nevyhnutných ciest za rodinou a na nákup základných životných potrieb ako sú potraviny a lieky. Ďalšou výnimkou je tiež pohyb v prírode a v parkoch, aj pri ňom je však potrebné dbať na vyhýbanie sa iným ľuďom.

V Českej republike v stredu pribudli tri ďalšie obete koronavírusu, celkovo tak v krajine zomrelo na ochorenie COVID-19 už šesť ľudí. Nákaza bola potvrdená u 1 654 osôb.

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už takmer 462-tisíc ľudí a 20 852 osôb ochoreniu podľahlo. Najviac obetí, až 7 503, si koronavírus vyžiadal v Taliansku, kde je zároveň alarmujúco vysoký, už vyše 10-percentný, podiel mŕtvych v porovnaní s celkovým počtom osôb, u ktorých sa potvrdila nákaza.

V počte mŕtvych za Talianskom nasleduje Španielsko s 3 445, Čína s 3 281, Irán s 2 077, Francúzsko s 1 331, Spojené štáty s 893 a Veľká Británia so 422 obeťami.

Rakúsko hlási 31 obetí a 5 560 nakazených, Poľsko štrnásť obetí a 1 051 nakazených a Maďarsko desať obetí a 226 nakazených. V Českej republike zaznamenali už šesť obetí a nákaza sa potvrdila u 1 654 ľudí, Ukrajina hlási štyri obete a 113 nakazených a na Slovensku bolo doteraz pozitívnych testov 216.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...