PS a Spolu v novom videu opäť vsádzajú na politický kindermarketing

Michal Truban a Miroslavý Beblavý 2x (Zdroj: facebook.com)

Len pre niekoľkými hodinami líder progresívcov Michal Truban na svojom facebookovom účte publikoval ďalšie predvolebné video. Cieľovku ním iste zaujal, nám ostatným je opäť trochu trápne.

Ťažiskom 60-sekundovej snímky je predstieraný konflikt medzi ním a šéfom Spolu. Obaja pri ňom sedia na zadnom sedadle auta v roli „starých“ politikov, ktorých „nové“ verzie Trubana a Beblavého vyhodia von z vozidla.

Hádku sprevádza niekoľko otrepaných fráz, zúrivé pohľady či vzájomné výčitky, no po nich nám tvorcovia videa na konci vysielajú jasný odkaz. Už bude len lepšie. Nastáva nová epocha. Doteraz to všetci robili zle.

A keď nám 29. februára odovzdáte hlas, ja, degustátor LSD a nedávno usvedčený klamár, spolu s mojim kamarátom zrelým na politický dôchodok, vás katapultujeme smerom na Západ. Tam, kde majú antisystémové strany v porovnaní so Slovenskom často aj dvojnásobný či trojnásobný výtlak. Ale, to je jedno, dobre to znie.

Amen, tma

To, čo obaja aktéri vyprodukovali, je po formálnej stránke štipľavou fackou pre intelekt človeka, ktorý si žiada hlbšie myšlienky než počuť, že jeho potencionálni parlamentní zástupcovia sú noví a vidieť, že sú neformálni, kvázi vtipní a…vlastne, tu to končí.

Originalita pri predvolebnej reklame, doteraz plnej uhladených smokingov a prázdnych sľubov, sa dozaista cení, ale ponúkať svoju verejnú službu, v ktorej na vás čaká zodpovednosť za chod celej krajiny štýlom vlogera Goga predstavuje opačný extrém.

Forma je v tomto prípade ale žiaľ stále tou menej rušivou polovicou, nakoľko ešte viac priestoru pre kritiku ponecháva obsah samotného videa.

Truban aj Beblavý samozrejme dobre odhadli, že ľudia sú vzájomnými a nekonštruktívnymi konfliktami medzi politikmi unavení. To ale neznamená, že musia predstierať, že nejaký konflikt medzi sebou mali, ale zahodili vlastné egá, skoncovali s ním, spojili sa a tým sa líšia od ostatných.

Koalícia Progresívneho Slovenska a Spolu bol predsa od začiatku jeden projekt s dvomi začiatkami. Obe strany sa nelíšia prakticky v ničom, teda ak sa máme baviť o základných hodnotový otázkach a nie o jemných nuansách v štýle výšky pokuty za prekročenú rýchlosť.

Predvedené divadielko dvoch chlapíkov, ktorí sa s pokorou vzdali vlastných záujmov aby sa nakoniec mohli obetovať na oltár spoločného blaha, teda naozaj nie je uveriteľné.

Úspešná stratégia nepolitiky

Tragické však je, že tento kindermarketing funguje, viď. súčasnú preferenčnú mapu. Mladí ľudia z vyššej strednej vrstvy, častokrát bez intenzívnejšieho záujmu o veci verejné, jednoducho potrebujú vidieť auru novoty, ktorá zlepší ich osobný život a na zložitejšie úvahy o tom, kam praktické kroky ich zastupiteľov dovedú štát o 20-30 rokov, jednoducho neostáva priestor.

Pokiaľ platí, že demokracia musí prichádzať s vedomosťami a zodpovednosťou, tak teraz sa nachádzame asi v jej paródii.

ZAHODILI SME EGÁ, ABY SME MOHLI SPOLUPRACOVAŤ

ZAHODILI SME EGÁ, ABY SME MOHLI SPOLUPRACOVAŤPre politikov býva ťažké zahodiť svoje egá. Niečo o tom vieme, lebo sme dokázali dať bokom tie naše, spojili sme sa a spolupracujeme. Nebolo to jednoduché, ale len takto dokážeme Slovensko posunúť naozaj dopredu….Objednávateľ reklamy: Progresívne Slovensko, Tallerova 10, 81102 Bratislava, IČO:51224836, DIČ: 2120702628Dodávateľ reklamy: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Uverejnil používateľ Michal Truban Streda 4. septembra 2019

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter