Česko má 5 obetí koronavírusu

Česi nad 65 rokov pred vchodom do potravín (Zdroj: SITA)

V Českej republike zomrelo už päť osôb nakazených novým koronavírusom. Informuje o tom spravodajský portál iDnes.cz s tým, že v stredu zomreli dvaja muži, ktorí mali aj iné zdravotné problémy.

Jedným zo zosnulých je 83-ročný muž z Prahy, ktorý bol hospitalizovaný v Nemocnici Na Bulovce. V tomto zariadení je to už druhá obeť koronavírusu. Druhý zosnulý je 88-ročný muž zo Stredočeského kraja, ktorý sa liečil doma.

V utorok zomreli dvaja ľudia s koronavírusom. V pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici skonala 71-ročná žena, ktorá mala chronickú obštrukčnú chorobu pľúc, v Havířove zase 45-ročný muž s rozsiahlym nádorovým ochorením. Prvá obeť koronavírusu – 95-ročný muž s ďalšími zdravotnými problémami – zomrela Na Bulovce v nedeľu.

Česká republika má už 1 497 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Desať ľudí sa doteraz vyliečilo. Celkovo tam otestovali už 22 600 ľudí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...