VIDEO Konflikt na grécko-tureckej hranici pripomína zábery z prvej svetovej vojny

Grécko-turecká hranica, Evros (Zdroj: Youtube)

Celý horizont zaplnený slzným plynom – aj tak vyzerá v posledných dňoch vonkajšia hranica Európskej únie, pričom ide o výsledok tureckých útokov na grécku stranu. Ankara sa totiž snaží dopomôcť tisícom nelegálnych migrantov prekročiť hranicu a dostať sa do Európy.

Nepokoje na vonkajšej hranici Európskej únie neustávajú ani počas pandémie koronavírusu. Zábery pripomínajúce prvú svetovú vojnu kolujú po sociálnych médiách a zobrazujú konflikt medzi Grékmi, Turkami a migrantmi.

Na jednom z videí je možné vidieť scénu pripomínajúcu neslávne útoky plynom počas prvej svetovej vojny. Grécka strana hranice sa doslova kúpe v slznom plyne, zatiaľ čo nové kanistre stále dopadajú na zem z tureckej strany.

Gréci sa zatiaľ držia

Na ďalších videách turecké silové zložky používajú slzný plyn, ktorý vystreľujú na grécke pohraničné stráže a ostatných pracovníkov. Podľa niektorých správ boli niektorí nelegálni migranti vybavení plynovými maskami, aby ľahšie odolali slznému plynu z gréckej strany.

Podľa tureckých úradov prekročilo zatiaľ hranicu aspoň 100-tisíc nelegálnych migrantov, avšak Gréci tieto tvrdenia odmietajú. Uznávajú, že skutočne zastavili desiatky tisíc migrantov, avšak len pár stovkám sa podarilo zdolať hranicu a vniknúť do krajiny.

Kríza na grécko-tureckej hranici trvá od doby, kedy Turecko vypovedalo zmluvu s Európskou úniou a vypustilo tisíce migrantov smerom do Európy. Podľa viacerých správ ich dokonca zvážajú do hraničných regiónov, zatiaľ čo turecká polícia a armáda im pomáha ničiť ploty na hraniciach.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonský vládny kabinet rezignoval v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v bejrútskom prístave, oznámil minister zdravotníctva. Rozhodnutie padlo pod tlakom odstúpenia niekoľkých ministrov a ďalších, ktorí vyjadrili zámer rezignovať. Stalo sa tak po dvoch dňoch protivládnych demonštrácií. "Celá vláda..