Slovenského skejtbordistu vyhnala pandémia z Los Angeles domov do Košíc, hranicu musel prejsť pešo

Richard Tury (Zdroj: Facebook.com/richardturyofficial)

Slovenský reprezentant v skejtbordingu Richard Tury sa v ostatnom období mimoriadne usiloval o zisk olympijskej miestenky do japonského Tokia. Jeho snahu však stopol neviditeľný nepriateľ – šíriaci sa koronavírus. Košický rodák sa od začiatku januára pripravoval v USA, ale pandémia ho z Los Angeles vyhnala späť domov. Po návrate trávi celé dni v karanténe.

V Los Angeles som mal byť do začiatku apríla. Tento týždeň sa mala uskutočniť súťaž v Las Vegas, no ako sa situácia zhoršovala, rozhodol som sa vrátiť domov na Slovensko. Keďže Česi zatvorili svoje hranice, nebol som si istý, či sa tam vôbec dostanem. Nakoniec sa to podarilo. Slovenskú hranicu som ale musel prejsť peši, následne ma aj skontrolovali,” prezradil Tury v rozhovore pre oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Priblížil tiež situáciu v USA tesne pred jeho odletom domov. “Bola ešte pomerne normálna. Jediné, čo som si všimol bolo to, že v obchodoch ľudia vykúpili toaletný papier a balenú vodu. Posledný deň pred odletom som však začínal vnímať viac opatrnosti, cesty boli prázdnejšie. Stále to však bolo vlažné, všetky opatrenia začali riešiť neskôr,“ pokračoval elitný slovenský skejtbordista.

Domácu karanténu využíva na oddych, najmä mentálny. “V Amerike som posledné dva mesiace iba jazdil na skejtborde. Doma si aspoň vyčistím hlavu. Zistil som, že posledné dva roky som okrem ‘skejtovania’ nerobil nič iné. Snažím sa však zostať v kondícii. Udržujem sa klasicky ako každý športovec – stacionárny bicykel, fitlopta. Vymýšľam si aj rôzne cviky na balančnej podložke, nech ten návrat na skejtbord nie je ťažký,“ poznamenal Tury.

Skejtbording bude mať v japonskom Tokiu premiéru “pod piatimi kruhmi”. Tú však toto športové odvetvie napokon bude môcť zažiť až na budúci rok, keďže Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok rozhodol o posunutí termínu konania OH aj PH 2020 na rok 2021. “Odloženie olympijských hier je rozumný krok z hľadiska toho, čo sa deje vo svete. Momentálne nemá takmer žiadny športovec kde trénovať, všetci musia zostať doma. Ak sa hry presunú o rok, bude to olympiáda, ako ju každý pozná,” myslí si Richard Tury.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

NAKA zasahuje v budove SZĽH

NAKA zasahuje v budove SZĽH

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Informuje o tom spravodajský..